Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Solaryum Çayyolu Ankara

Solaryum Çayyolu Ankara

Solaryum Nedir?

Solaryum ile bronzlaşma solaryumdaki UVA ve UVB ışıkların birleştirilmesi ve daha güvenilir olması için belirli bir şekilde filtrelenmesidir.

Yüz uygulaması için UVA lambalar ve reflektörler kullanılır. UVB lambalar, UVA lambaları ile birlikte solaryum yatak veya dolaplarda da kullanılır. Güneş yanığı ile aynı etkiyi yaratan solaryum aşırı maruz kalmazsanız zararı olmayan hatta sağlıklı bir bronzluktur.

Solaryumda sağlıklı bir bronzlaşma için; ilk seansın kısa tutulması, her uygulamada bir öncekine göre sürenin giderek arttırılması ve uygun güneş koruyucu kullanılması, alınması gereken en önemli önlemlerdendir.

Solaryumun Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sistemini uyaran bir yapısı vardır ve depresyonu azaltır. Solaryum vücudun kapasite gücünü artırır. Aynı zamanda kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. UV ışınları ile enfeksiyonlu sivilceler ve sedef hastalığı gibi cilt sorunları da giderir. Bunlara ek olarak bilinmektedir ki çoğunlukla bronz ten kişinin öz güvenini de artırır.

Solaryuma Girerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

  • Epilasyon ve cilt bakımı sonrasında solaryuma girilmemelidir. (Girilecekse 1 hafta beklenilmesinde fayda vardır.)
  • Lazer uygulamalarından sonra da bir hafta hatta 10 gün girilmemelidir.
  • Yaş sınırı olarak da 16 yaşından küçükler için uygun görülmemektedir.
  • Alkol aldıktan sonra uygulamaya başlamamak kurallarda vardır.
  • İlk uygulamada sürenin 12-15 dakika gibi kısa tutulması ve zamanın giderek arttırılması en uygundur.

Bronzlaşmak İçin Kaç Seans Solaryum Gerekir?

Solaryuma girerken teninizin rengine ve cildinizin hassasiyetine göre uygun süre ve seansları belirleyebilirsiniz. Doğal bir bronzluğa ulaşmak için ortalama 7-8 seans yeterli olmaktadır. Deneyimlememiz seanslar toplamında 120 dakika girilmesidir.

İlaç Kullananlar Solaryuma Girebilir Mi?

UV ışınlarına karşı deriyi hassaslaştıran ilaçlar kullananlar için uygun olmayabilir. Kullandığınız ilaçları doktorunuza danışarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaç Yaşından İtibaren Solaryuma Girilebilir?

16 yaşından itibaren girilebilmektedir. Düzenli ilaç kullananlar, deri hastalıkları ve hassasiyeti olan kişiler için sağlık etkilerini, risklerini bilerek ve doktorlarına danışarak solaryumu kullanmasını istiyoruz.

Solaryum Fiyatları Çayyolu Ankara

Çayyolu Ata Estetik'te solaryum fiyatları Ankara ve danışma için 0312 240 01 19 numaralı telefonu arayınız.

Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64