Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

Makyajın kalıcılık süresi kişinin hayat stiline göre değişebilmektedir. Örneğin çok fazla havuz, deniz kullanan kişi ile hayatı masa başında iç mekanda geçen kişilerin boya kalıcılığı aynı olmayacaktır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır? Kalıcılığı Kaç Senedir?

Herkese merhaba. Kalıcı makyajın, kalıcılığı kaç senedir, kalıcı makyaj ne kadar kalır, süresi gibi bir çok soru gelmekte. Bu yazımızda bu konu hakkında bilgi vermeye çalışcağım.

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Boyası

Öncelikle belirtmek istediğim önemli bir konu kalıcı makyaj için kullanılan boyaların bitki özlü olduğudur. Yani boyalar doğaldır ve alerjik reaksiyon yaratma riski sıfır denecek kadar azdır. Katkı içermezler. Dövme boyalarının kullanılmaması gerektiği de bu nedenledir. Bitki özlü boyalar kullanınca ciltte kıl görüntüsü verilen yerlerde yeşillenme ya da kızıllaşma da görülmez.

Kalıcı Makyaj Bakımı

Kalıcı makyajda kullanılan boyaların doğal içeriği nedeniyle işlemden 1 ay sonra rötuş yapılması ve yenilenmesi gerekmektedir. Bu adım tamamlandıktan sonra ciltteki kalıcılık artacaktır.

Kalıcı Makyaj Süresi

Kalıcı makyaj süresi, genel olarak yapılan bölgeye de bağlı olarak 2 ile 5 sene arasındadır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır? Dayanır?

Makyajın kalıcılık süresi kişinin hayat stiline göre değişebilmektedir. Örneğin çok fazla havuz, deniz kullanan kişi ile hayatı masa başında iç mekanda geçen kişilerin boya kalıcılığı aynı olmayacaktır. Bu nedenle kişinin cilt yapısı, yaşı, çevresel faktörler kalıcı makyajın kalıcılığını etkileyecektir.

Açık tenkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenme gerektirebilir. Yağlı ciltler daha çabuk yenileme gerektirebilir. Yaşı küçük kişilerde hücre yenilenmesi daha hızlı olduğu için kalıcı makyajın ömrü kısalabilir. Yani diğer deyişle, yaş ilerledikçe kalıcı makyaj ömrü uzar.

Kalıcı Makyaj Çeşitleri

Tüm bunları açıklamak ile birlikte yaptığımız işlemlerdeki tecrübelerimizden bilmekteyiz ki göz çevresi uygulamaları, dipliner, eyeliner gibi uygulamalar 3-4 sene kalıcıdır. Kaştaki kalıcı makyaj ise 1,5 - 2 sene kalıcıdır. Dudak renklendirme ise 2.5 - 3 sene geçerlidir.

Kalıcı Makyaj Sonrası

Kalıcı makyaj sonrası ilk 1 hafta-10 gün renkler size olması gerektiğinden koyu ya da kalın gelecektir. Fakat kısa sürede derimiz rengi emdikçe durum değişir. Cilt yenilenir ve pigmentler doğallaşır. Yani istediğimiz gibi olması sonucuna 15 gün sonra kavuşabiliriz. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde 7/24 eye-liner ile gezebiliriz.

Her zaman yenilenmesi gerekmeyen, taşmayan, silinmeyen rujumuz var gibi hayatımıza devam ederiz. Kaşlar zaten artık hemen hemen herkesin yaptırdığı bir uygulamadır. 

Danışma ve detay sorularınız için Instagram Hesabımı @ataestetik

Telefon: +90 312 240 0 119 Whatsapp: +90 533 161 74 64

Sizden Gelenler
Tüm Görüşler
Videolar
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64