Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Saç Simülasyonu Ankara

Saç Simülasyonu Ankara

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç similasyonu saçın seyrek olan bölgelerine ya da kellik olan bölgeye boyayla kıl kökü efektleri vererek doldurma işlemidir.

Doğal görünüme çok yakın sonuç veren bir kalıcı makyaj işlemidir. İşlem saç ekimi gibi uzun süre beklemeyi gerektirmeyen, hemen işlem sonrası etkisi görülen, daha yoğun ve gür saç efekti sağlayan bir kalıcı makyaj işlemidir.

Dünyadaki adı ''Scalp Mikropigmentation'' olan işlem, ülkemizde saç dövmesi, saç mikropigmentayonu, saç simülasyonu, saç gölgelendirme gibi isimler ile anılmaktadır. Saç simülasyon özel boyaları ile kafa bölgesinde epidermal seviyede gerçekleştirilen doğal görünüme çok yakın sonuç veren bir işlemdir.

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin mevcut saçı, saç tipi, seyrek yada kellik olan bölgelerdeki yapısı dikkate alınmalıdır. Zamanla renk değişikliği gibi sorunlar yaşanmaması için saç simülasyon işlemlerinde bitkisel bazlı boyalar tercih edilir. Kişinin cilt yapısına bağlı olarak 3-5 yıl kullanım sağlar.

En önemli kriter işlem yapılmadan önce kişinin mevcut saçının yapısıdır. Seyrek saçı varsa o bölgede yoğun ve gölgelendirmeye yönelik işlem ile başlanır. Kişinin hiç saçı yoksa, daha ince atışlarla işlem yapılır ve burada amaç kişinin saçı varmış ancak kısa kesmiş gibi bir görüntü elde etmesidir.

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi varsa bölgenin daha yoğun ve doğal görünmesini sağlamak için farklı tip iğne uçları ve farklı ton boyalar ile işleme devam edilir.

Saç Simülasyonu Kimlere Yapılmaz

Saçlı deride akne veya hassas ciltlerde görülen psoriasis gibi hastalığı olanlarda saç simülasyonu yapmak uygun olmayabilir. Keloid gelişme olasılığı vardır. Hem de boyayı alması zordur.

Saç Simülasyonu Kimlere Yapılabilir?

  • Kısmi veya tamamen saç kaybı problemi yaşayan tüm kadın ve erkeklerde,
  • Saç ektirme yöntemi olan FUT tekniğinden sonra kafa derisinde gözüken boşluklarda,
  • Saç ektirme işlemi geçirmiş ama hala seyrek saça sahip olan kişilerde,
  • Sakal ve bıyık kısımlarında eksik bölgeye kıl kökü efekti gerektiğinde.
  • Skar doku üzerinde,

Saç simülasyonu rahatlıkla yapılabilmektedir.

Saç Simülasyonu Ankara

Saç Simülasyonun Avantajları

Saç pigmentasyonunda saç ekilmemektedir. Saç simülasyonunda sadece bölgeye kıl kökü efektleri verilmektedir.

Günlük hayatımızdaki aktivitelere hemen devam edebiliriz. Ağrısı, işlem sonrasında hayatımızı etkileyecek sıkıntısı yoktur.

Hem saçın seyrekliğinin giderilmesi hem de yara gibi izlerin ortadan kaldırılması açısından ideal bir uygulamadır.

Görünümü daha doğaldır ve diğer işlemlerdeki gibi 2-3 ay iyileşme süreci beklemeniz gerekmemektedir.

Saç Ekimi ile Farkı Nedir?

Saç pigmentasyonunda saç ekilmemektedir. Sadece bölgeye kıl kökü efektleri verilmektedir.

Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç simülasyonu sonrası bir hafta solaryum, sauna, hamam, güneş, aşırı spor, terleme, kozmetik ürün ve kimyasaldan uzak durulmalıdır. İşlemden sonra 3 gün su değdirilmemesi önerilir.

Saç Simülasyonu Fiyatları Çayyolu Ankara

Ankara Çayyolu Ata Estetik'te uygulanan saç simülasyonu fiyatları hakkında bilgi almak ve görüşme oluşturmak, detaylı sorular ve fiyat bilgisi için 0312 240 01 19' u arayınız.

Görüşler
  • İlk seansımdan gayet memnun kaldım.

    Ata güzellik salonuna bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine geldim. Ocak ayı başında saç simülasyonu işlemine başladım. Saçlarımın seyrek olmasından kaynaklı bu işlemi seçtim. İlk seansımdan gayet memnun kaldım. Bugün ikinci seansıma başladık. İşlemi yap...

    24.02.2023Sayfayı İncele
Tüm Görüşler
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64