Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Lazer epilasyon kalıcı mı?

Lazer epilasyon işlemi kıl - tüy işlerden kurtulmak için oldukça başarılı bir yöntemdir. Uygulama 6-8 seans süren ve seansları ayda bir ile 6 hafta aralıklarla olan işlemleri kapsar. Başarı oldukça yüksektir.

Lazer epilasyon kalıcı mı?

Lazer epilasyon nedir? nasıl yapılır?

Lazer epilasyon işlemi kıl - tüy işlerden kurtulmak için oldukça başarılı bir yöntemdir. Uygulama 6-8 seans süren ve seansları ayda bir ile 6 hafta aralıklarla olan işlemleri kapsar. Bu süreçte 70% ile 90% oranında başarı elde edilirken az da olsa bazı kıl-tüylerin vücutta kalması doğaldır. Örnek vermemiz gerekirse, bacak-bacak üzerine attığımız baldır bölgeleri gibi alanlarda terlemenin etkisiyle de tüyler beslenir ve o alanlarda az da olsa tüyler kalır.

Lazer epilasyon kalıcı mı?

Lazer epilasyon kalıcılığı hormonal değişiklikler, kullanılan ilaçlar ile de etkilenmektedir. Bunlar için en akla gelir örnekler hamilelik döneminde kıllardaki fazlalaşma olabilir,  östrojen hapları, steroid kullanımı gibi vücudun alışık olmadığı ve rutini bozulduğu zamanlarda da tüyler az da olsa geri gelebilir.

Herkeste olacak diye bir durum yok ancak görülmesi olasıdır. Bu gibi durumlarda tarama seansı yaptırarak kısa sürede tüylerden kurtulabilirsiniz. Çok endişe etmemek gereken durumlardır aslında. 1-2 hatırlatma seansı yeterli olacaktır...

Lazer epilasyon kalıcığını etkileyen durumlar nelerdir?

''Lazer epilasyonun kalıcılığını etkileyen durumlar'' nedir diye konumuzu pekiştirelim...

  • Lazer aslında kıla rengini veren melanin dediğimiz siyah maddeyi görerek kıl köküne çalışır ve zamanla yok eder. Bu nedenle açık ten üzerindeki koyu renk kıllar üzerinde etkisi fazladır ve en çok sonuç alınan durumdur. Esmer tenler, bronz tenler uygulamalarında etkisi daha az olabilir ama 2-3 seans ek ile sonuç alınır. 
  • Epilasyon öncesinde cımbız, ağda, epilatör gibi yöntemlerle tüyleri almak doğru değildir. Jilet ile almak lazımdır.
  • Lazer uygulamasında başarıyı gerçek anlamda görmeniz ilk üç seans sonrası mümkündür. İlk seanstan 30% dökülme olacağı gibi, herkesin yapısı farklı olduğu için mucizeler beklememek gerekir.
  • Hormonal değişikliklerin oluştuğu durumlarda (ilaç kullanmaya başlamak, hamilelik, değişik diyetler yapmak vb...) uzmanınızı bilgilendirmeniz ve proses ilerlemesine beraberce planlayarak dikkat etmeniz gerekir.
  • Zamanla ince tüyler tetiklenebilir ve 3-5 senede bir epilasyon tarama seansları olası ve doğaldır.
  • Epilasyon için en doğru zaman kadınlar için adet gördükten sonra 2 sene geçmesini beklemektir. Erkeklerde ise bu bağlamda 15-16 yaş başlamak için daha etken zamandır.

Danışma ve detay sorularınız için Instagram Hesabımı @ataestetik

Telefon: +90 312 240 0 119 Whatsapp: +90 533 161 74 64

Sizden Gelenler
Tüm Görüşler
Videolar
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64