Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Cilt Bakımı Çayyolu

Cilt Bakımı Çayyolu

Cilt Bakımı Nedir?

Cildimiz yani derimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Cildimizi düşününce aklımıza tabii ki öncelikle yüz bölgemiz gelmektedir ancak tüm vücudumuzdan bahsettiğimiz bir bakımdan bahsediyoruz.

Cilt bakımı cildimizi çevre kaynaklı mikrobiyolojik, mekanik, osmotik, kimyasal, termal ve ışınsal zararlı etkilerden korunmamızı sağlar.

Cilt bakımı estetik kaygılar dışında sağlık için çok önemli olan bir bakımdır. En önemli aşaması olan temizlik ile başlayan ve ihtiyacımıza göre şekillenmesi gereken geniş açılı, değişik protokolleri içerir.

Kadınlar için de, erkekler için de yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından cilt bakımı ve maske uygulamaları çok faydalıdır.

Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve olduğumuzdan daha yaşlı, yorgun ve solgun görünmenize neden olabilir.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt bakımı cildinizin yaşını korumak, olduğunuzdan daha yaşlı görünmemek, çevresel faktörlerin zararlı etkilerini azaltmak için ve cildinizde varsa problemleri azaltmak ve hatta yok etmek için olmalıdır. Bu konuda eğitim almış kişilerden destek almalısınız. Çözüm amaçlı protokoller yaratmalısınız.

Evde kullanılacak destek ürünleri de hayat alışkanlıklarınız içinde yerini almalıdır. Evde doğru ve uygun ürünleri kullanmazsak cilt bakımı hep eksik kalır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ve yeniliklerin her gün güncellendiği dünyamızda cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı; ihtiyaca göre, cilt tipine göre ve sıkıntılarımıza göre doğru bakım yapılması olmalıdır. Ankara, Çayyolu 'nda cilt bakımı hizmeti verdiğimiz Ata Estetik'te bizim amacımız bu şekilde uygulamalar planlamaktır.

Temel cilt bakımı ile yani hepimizin bildiği klasik bakım diyelim... Buhar, ozon, dermabrazyon, komedon, maske vb kullanılarak cevabı ile bakım nasıl yapılır sorusu cevabına başlayabiliriz. Ama bu kadar basit değil maalesef...

Peki bu bahsettiğimiz bakım alerjik, kuperozlu gibi hassas ciltlere uygun mu? Tabii ki hayır. Akneli ciltlere, ergen ciltlere, lekeli ciltlere, yaş almış ciltlere, yaşlı ciltlere yapılacak bakımlar özenle planlanmalıdır. Hydrafacial, maske bakımları, vitamin bakımları, organik bal kabağı bakımları gibi protokoller ihtiyaca göre belirlenip, ev bakım ürünleri ile de desteklenerek cilt bakımları yapılabilir.

Her zaman problemin ne olduğu; soğuk havaya mı çıkacağım; sıcak havayı mı çıkacağım; lekem çok mu; güneşte mi kalacağım; sivilcelerim arttı mı; gibi hayat şartlarına göre yapmanız gereken bakımı planlamalısınız.

Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımının öncelikli fayfası sağlıktır. Cildin tazeliğini, güzelliğini, canlılığını, parlaklığını ve problemsiz görünmesini düzenli cilt bakımına borçluyuz. Cilt bakımı faydaları şunlardır;

  • Cilt sağlığı,
  • Cildin canlı ve parlak görünmesi,
  • Sivilce ve siyah noktaların giderilmesi,
  • Leke tedavisi,
  • Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi,
  • Lifting uygulaması ile kolajen üretiminin arttırılması,
  • Gözeneklerin küçültülmesidir.

Cilt bakımı tek seferlik değildir. Hem evde uygulayacağımız ev bakım ürünleri ile, hem de profesyonel kabin bakımları ile hayat tarzı ve alışkanlık edinerek faydaları elde ederiz. Dolayısıyla ergenlikten başlayarak temizlik, bakım, koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması çok faydalıdır.

Ayda bir cilt bakımı yaptırmak sizin için uygun değilse her mevsim geçişi yaptırmak hedeflenmelidir. Yani 3 ayda 1 diyebiliriz. Cildin pH dediğimiz doğal su ve yağ dengesinin korunması; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçilmesi için cilt bakımı gereklidir. Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması için cilt bakımı faydalıdır.

Cilt Lekelerine Karşı Uygulamalar Nelerdir?

Çayyolu Ankara cilt bakımı merkezimizda cilt lekeleri giderme ve azaltma konusunda elde edilen sonuçlarda deneyimlediğimiz en önemli konulardan biri lekeler ile savaşta en önemli faktörü cilt bariyerinin güçlenmesidir. Leke kaynağının altında yatan nedenin iyi araştırılması gerekir.

Altta yatan neden doktor tedavisi gerektiriyorsa, kişinin tedavi görmesi lazımdır. Yani zamanla görüntüsü artan, renk değiştiren, hatta ben görünümü alan ve artan dokulara dikkat etmek gerekmektedir. Bu gibi durumlarda güzellik merkezlerine değil, doktor kontrolüne gitmek gerekir.

Özel durumlar dışında lekeler için ise çok farklı protokoller ve evde devam edebileceğimiz ürünler mevcuttur. Örneklemek gerekirse; balkabağı bakımı ,vitaminler ile cilt yenileme bakımı, pink peel, green peel, profesyonel leke maskeleri, cilt pH dengeleyici leke bakımları, serum bakımları...

Protokoller devam ederken evde destek için uygun ürünler gereklidir. Cildimizin temizlenmesi ardından, uygun serum, leke ve renk açıcı krem, ve yaz-kış sürülmesi gereken her mevsim kullanacakları güneş kremi uygulamak gereklidir. Yapılan analiz ve devam edecek protokolleri takip ile cildimizi sürekli canlı, güçlü, hak ettiği formda tutabiliriz.

Cilt Bakımı Fiyatı Çayyolu Ankara

Cilt bakımı fiyatları, uygulamaları, evde devam ürünleri bilgileri için 0312 240 01 19 ya da Whatsapp`tan 0533 161 74 64 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara, Çayyolu, Ata Estetiğe akne gidermek, gözenek sıkılaştırmak, deformasyonları gidermek, anti-aging uygulamalarına bekliyoruz. Unutmayalım ki hayatımızdaki tüm uygulamalar gibi düzenli yapılacak bakımlar sorun yaşamamak adına, bakımınızı kontrollü yapmak adına, mevsim geçişindeki hasarları giderebilmek adına önceliklidir.

Cilt Bakım Ürünleri

Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64