Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Lazer Epilasyon Ankara

Lazer Epilasyon Ankara

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, kadın ve erkek fark etmeksizin kalıcı olarak kıllardan kurtulmamız için tercih edilen işlemdir.

Lazer epilasyon, uygulanacak bölge, kıl tipi, cilt tipi ve cilt rengi doğru belirlenerek kişiye tüylerden kaç seansta kurtulabileceği bilgisi en iyi görüşme sonrası yapılacak analiz ile verilebilir.

Lazer epilasyon Ankara merkezimizde amaç kıl köküne işlem yapmaktır ve kıl kökünü yok etmektir. Böylece kılın cilt yüzeyinde çıkması zamanla engellenir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon, cihaz başlığından cilde atılan ışınlar ile işlem yapılır.

Jel uygulanır ve cilt yüzeyine uygulanan ışınlar ile tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşen ve kıl kökünü tahrip ederek kıl kökünde yer alan hücrelerin deforme edilmesiyle ilgili bölgedeki tüylerden kurtulmaya yönelik işlemdir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

En çok bilinen ve uygulanan lazer epilasyon çeşitleri şunlardır;

  1. Alexandrite Lazer,
  2. Diode Lazer
  3. Nd Yag Lazer

1. Alexandrite Lazer

55 nm dalga boylu "Alexandrite Lazer" büyük başlığı sayesinde seanslarda başlarda daha fazla etki alınmasını sağlar. Kıl kökleri zayıfladıkça ve kıllar azaldıkça ise etkisi azalan bir sistemdir. İnce tüyler için etkisi azalır.

2. Diode Lazer

800 nm ile 925 nm arasında etki sağlayabilen "Diode Lazer" ince tüylerin giderilmesinde, tüy tipine göre seçim yapmamızı kolaylaştırmakta tanınan sistemdir.

Diode lazer epilasyon, yüz bölgesinde de diğer uygulamalara karşılaştırılınca daha etkilidir. Soğutucu jel ile uygulanır.

Tüm cilt tiplerine uygulanabilir ve batık kıl köklerinde etkilidir. Açık cilt tiplerinde uygulanabilmesinin yanında manuel ayarlama imkanı sağladığından koyu renkli ciltlere de zarar vermeden uygulanabilir.

3. Nd Yag Lazer

Nd Yag Lazer, diğer iki tip uygulamaya göre acının daha çok hissedildiği bir işlemdir. 1064nm dalga boyu ie etkisi daha fazladır. Koyu cilt tiplerinde hatta zencilerde bile tercih edilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır?

Lazer epilasyon, vücudun tüm bölgelerine yapılabilir. Aslında cihazın kılları görmesi ve cilt tipine göre değişkenlik gösterir. En doğrusu görüşme sonrası karar vermektir. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge, bacak bölgesi, kol bölgesi, göğüs, sırt, ense, çene, bıyık bölgelerinde kadın- erkek herkese ihtiyaca göre yapılabilir.

Lazer epilasyon ağrılı mı?

Lazer epilasyon ağrılı bir işlem olmamasına rağmen, bu his kişiye göre fark göstermektedir. Acı eşiği çok düşük bir kişi için epilasyonun ağrısız olduğu söylense bile kendisine gerçekçi olmayabilir.

Lazer epilasyon sırasında ağrı neden olur?

Ağrı makine tipine göre de değişmektedir. Örneğin en az ağrılı işlemler diode lazer, buz lazer  ve benzeri teknolojisi olan cihazlardandır. Ağrı olup olmadığı değerlendirmesinde işlem sırasında yapılan bölge de önemlidir. Koltuk altında lenflere yakın bölgeler hassastır.

Aynı şekilde genital bölge gibi sinirlerin yoğun  olduğu alanlarda acı hissi daha çok hissedilmektedir. Bacak, kol, baldır, göbek, sırt gibi bölgeler ise acı, ağrı hissi olmayan yerlerdir. Lazer epilasyon Ankara merkezimizde acı hissi kişiye özel durumlardır ve kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer cilt altına ve ter bezlerine zarar vermeden sadece kıl tüylerini hedef aldığı için kullanımı güvenlidir. Kadınlarda adet süreçlerinde uygulanmaz. Kanser gibi hastalıklar var ise ve tedavi sürecindeyken doktorunuza danışarak işlemlere devam etmelisiniz.

Lazer Epilasyon Zararları Var Mı?

Özellikle genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon uygulaması tehlikeli olduğu söylense de uygulama derinin altına ilerlemediği için bölgeye herhangi bir zarar vermez. Söylentilerin aksine cilt kanser ile bilinen bir bağlantısı yoktur. Uygulanan diğer bölgelerde de lazer epilasyonun ispatlanmış bir zararı bulunmamaktadır.

Hamilelikte Lazer Epilasyon

Diğer tüm uygulamalar gibi hamile kişiler lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorlarına başvurmalıdır. Direkt bir zarar ispatlanamadığı halde hamileler için her konu gibi lazer de çok hassastır. Kendi doktorlarının vereceği danışma ve onay ile lazer epilasyon işlemine gelebilirler.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Evet, yaz aylarında lazer epilasyon yapılabilir. Özellikle ilk 1 hafta 4 saatte bir güneş kremi ile cildi korumak gerekmektedir. Uygulamadan sonra 1 hafta güneşe aşırı çıkmamak gerekir, denize girmek , havuz, sauna, buhar banyosu, masaj gibi uygulamalara 1 hafta ara verilmelidir.

Lazer Epilasyon Öncesi Hazırlık İçin Neler Yapılmalıdır?

Genel olarak kişinin lazer epilasyona başlaması için 2 sene boyunca düzenli olarak adet görmesi önerilir. Farklı bir deyişle lazer epilasyona başlama yaşı 14-16 aralığındadır. Lazer epilasyon öncesi 1 gün önceden bölgenin jilet ile temizlenmesi ve nemlendiri krem sürülerek 24 saat sonra gelmesi önerilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatı Ankara 2023

Lazer epilasyon fiyatları Ankara hakkında ve genel bilgi almak için 0312 240 01 19 ya da Whatsapp`tan 0533 161 74 64 bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lazer epilasyon için lütfen önceden randevu alınız.

Görüşler
Tüm Görüşler
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64