Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Genosys Güneş Kremi, Genosys BBC Krem

BBC krem ile kullanarak birden fazla fayda elde edebiliriz. Genosys Güneş Kremi kullanırken hem koruma, hem de nemlenme, hem de leke açıcı faktörler bir aradadır.

Genosys Güneş Kremi, Genosys BBC Krem

Genosys BBC krem nedir?

BBC krem ile bir uygulamada tek krem kullanarak birden fazla fayda elde edebiliriz. Öncelikle SPF 30+ korumalı bir üründür ve renkli, kapatıcılı özelliği olan güneş kremidir.

Renkli bir nemlendirici içeriği ile anti-aging bir kremin birleşimi etkisi vardır. Rengini çinko asit ve titanyum dioksit ile alır. Yani yapay renklendiriciler yoktur. İçeriğinde leke açıcı faktörler vardır. Arbutin, antioksidanlar ve hyaluronik asit.

BBC krem kullanırken hem koruma, hem de nemlenme, hem de leke açıcı faktörler bir aradadır.

Genosys BBC krem ne işe yarar?

Genosys BBC krem, doğal ve nemlendiricili ve yüzünüzde ışıltılı görünüm sağlayacak bir güneş kremidir. BBC kremi bakım kremidir ama makyaj ürünü kadar ve hatta birçok ürüne karşılaştırılınca daha fazla kapatıcılığı olan bir güneş kremidir.

Kolayca uygulayabileceğiniz ince bir tabaka ile yüzünüzdeki kusurları kapatabilirsiniz. Yatıştırıcı mineraller ve lekeleri de baskılaması ile kapatıcılık sağlarken, cildi onarmaya destektir.

Genosys BBC krem hangi ülkenin?

Cilt bakımında lider olan ve birçok yeniliği adeta keşfederek güzellik sektörüne yön veren Genosys BBC krem, Kore'nin ürünüdür.

UVA ışınları ile UVB ışınları arasındaki fark nedir biliyor muyuz?

UVA cildin yaşlanmasına neden olan ışınlardır. Yaşlanmamızı hızlandırmaktan sorumludur.

UVB ışınları ise güneşin ve solaryum gibi işlemlerin sonucudur. Yanıklardan sorumludur.

Her ikisi de ciltte kanser riskini arttıran faktörlerdendir. Uzun UVA ışınları ile ciltte zamanla koyu pigment lekeleri, ben görüntüsünde güneş lekeleri, alerji ve tabii ki yaşlanma meydana gelir. Erken yaşlanmanın en büyük nedenlerini UVA ışınlarında aramak gerekir. Anti-aging tabii ki hepimizin önceliğidir ve UVA ışınlarına karşı korunmamız bunun için çok önemlidir.

UVB ise bugüne kadar daha çok duyduğumuz güneş yanıklarından, ve bronzlaşmadan sorumlu olan ışınlardır. Sonucu acılı ve kızarıklık ve kaşınma olduğu için UVB ışınlarını daha çok biliriz. En gelişmiş güneş koruma kremleri ve ürünleri hem UVA, hem UVB karşıtı koruma sağlamalıdır. UVA için PPD değerine bakarak, UVB için ise SPF değerine bakarak güneş korumanızın güçlülüğünü anlayabilirsiniz.

Cilt için arasındaki fark nedir?

UVA ışınları inatçı ışınlardır. Bulutlu, karanlık günlerde bile ultraviyole ışınlarının 95% 'ini oluşturur. Bu ışınlar epidermisten içeri kolayca sızabilmektedir. Üstelik günümüz teknoloji dünyasında kullandığımız cep telefonları, laptoplar, kocaman TV'ler, tabletler vs.

Hepsi UVA ışınları saçmaktadır. Yani bizim sabah gözümüzü açtığımızdan itibaren artık tüm yaşamımızda UVA bizimledir. Bu ne demektir? Sabah ilk iş tuvalete gitmek gibi, hiç vakit harcamadan cildimizi temizlemek, serum, nemlendirici ve güneş koruyucu sürmek olmalıdır. Evde oturmamız hiç fark etmez. Örneğin ben bu yazıyı yazarken kocaman ekranlı bir desktop karşısında yapıyorum ve tabii ki ilk işim sabah güneş koruyucumu sürmek oldu.

Güneş yanığına neden olan UVB ise ağrı yapabilmekte ve cildi tahriş ederek zarar verebilmektedir. UVB ışınları dünyaya ulaşan UV ışınlarının 5%'ini oluşturur. Bronzlaşmak, güneş alerjisi, kızarıklıklar, ciltte deri kalınlaşmaları, cilt kanserine neden olan baş faktörlerden bir olarak sorumludur.

UVA ve UVB hangi etkiyi yapar?

UVA 'nın etkileri:

İlk ve en çok tedbir alınması gereken; foto yaşlanmadır. Yani ciltteki kolajen ve elastin liflerini gevşeterek değişime uğramasını ve sıkılığını kaybedip kırışıkların oluşmasına neden olan etkidir. Cilt yaşlanmasını tetikleyen etkidir.

UVA'nın ikinci etkisi güneş intoleransı'dır. Yaygın olarak güneş alerjisi diye bilinen bu etki ciltte kaşıntı, döküntü, pul döküntüsü olarak görülür. UVA ışınları Güneş intoleransını tetikleyebilmektedir.

Cilt kanseri oluşumu zaten gündemde olan ve her gün duyduğumuz etkilerindendir.

Ekranlardan yayılan ışınlar ile cildimize verdiğimiz zarar uzun vadede kuruluk, lekeler, ve cilt yaşlanması olarak bize geri döner.

Ozon tabakası tarafından birçok UV ışını engellenebilirken, UVA ve UVB ışınları dünyaya ulaşabilmektedir. Etkileri de hepimizin bildiği çevresel faktörlerden dolayı her geçen yıl artmaktadır.

UVB 'nin etkileri:

UVB ışınları bulut, camlardan, ekranlardan geçmezler. Ancak epidermise geçebildikleriiçin bronzlaşma, güneş yanıkları, güneş alerjisi, güneş benleri ve cilt kanserinden sorumludurlar. Yazın karardım, kızardım, cildim acıyor, omzuma dokunamıyorum, yüzüm feci pul pul dökülüyor vb gibi sıkıntılarımızın sorumlusu UVB ışınlarıdır.

UVA, UVB ışınlardan neden korunmalıyız?

Tüm yıl boyunca farkında olmadan her iki ışına da hayatımızda maruz kalıyoruz. Derine nüfus ediyorlar. Bu kadar detay anlatmamın nedeni de bu. Çok dikkatli ve tedbirli olmalıyız.

Genosys, BBC Krem

Güneş koruyucuları kremler neden her gün kullanılmalı?

Detay anlatımın nedeni neden her gün, 4 mevsim güneş koruyucu kullanmamız gerekliliğidir.

Önceden sadece tatilde koruyucu sürerdik. Tatil bitince koruyucuları hayatımıza dahil etmezdik. Ama tabii ki ARGE çalışmaları, analizler, cilt üzerindeki etkiler, zararlar, lekeler gösterdi ki anti aging için en gerekli koruma düzenli cilt bakım ürünleri üzerine her sabah düzenli güneş koruyucu kullanmaktır.

Burada hangi ürünleri kullanalım diye düşündüğünüze nerdeyse eminiz. Cilt bakım uzmanınız cildinize ve yaşam tarzınıza uygun ürünler ve güneş koruyucu vermelidir. Beraber protokol belirlenmelidir.

Faktörler ne işe yarar?

Güneş yanıklarını önlemek için yani UVB koruması için doğru SPF'yi tercih etmelisiniz. 4 arklı koruma düzeyi vardır.

 • Düşük koruma: (6-10 faktör),
 • Orta koruma: (15-25 faktör),
 • Yüksek koruma: (30-50 faktör),
 • Çok yüksek koruma: (50+ faktör).

Tüm Nurederm yani Genosys, pHformula, Mesosys, Nature Mind güneş koruyucu ürünlerinde yüksek koruma ve çok yüksek koruma vardır. Amacı cildi yukarıda bahsedilen tüm zararlardan korumaktır. Yüzünüz için büyük bir nohut kadar, vücut için golf topu büyüklüğünde ürün kullanmak gerekliliği kaba bir ölçü olarak verilebilir.

UVA koruması ise çok duymadığımız ve alışık olmadığımız PPD (kalıcı pigment koyulaşma) adında sisteme sahiptir. Nasıl yüksek SPF koruyuculuğu arttırıyorsa, yükselen PPD 'de UVA'nın zararlı ışınlarına karşı korur. Yükseldikçe daha faydalı koruma haline gelir.

Etkili ve gerekli olan koruma ikisini de kullanmaktır. Mümkünse çok faydalı olacaktır.

Hangi güneş koruyucu kremi kullanmalıyım?

Genosys krem Multi Sun Cream (MSC) 40+ faktör SPF ve içerdiği peptitler ile hem nemlenme sağlar, hem de etkili koruyuculuğa sahiptir. Yani cildinizi güçlendirirken, korursunuz. Bunu temizleme- serum- nemlendirici üzerine tek başına kullanabilirsiniz. Güneşe çok fazla maruz kalıyorsanız 4 saatte bir yenileyin. Kapalı ortamda ise sizi uzun süre bilgisayar ışınları vb 'den de korur.

Genosys BBC krem yani dünyaca meşhur 'Blemish Balm Cream' ödül almış güneş koruyucudur. Hem kapatıcılı, hem SPF 30, hem UVA&UVB'ye karşı koruma sağlayan üründür. Özel teknolojisi ile ve içerdiği arbutin ile lekelerin oluşmasını önlemeye yardımcıdır.

Demir oksitten aldığı renk yapısı içeriği ile her cilt tipine uygun renk sağlar. Parlak, parıltılı, canlı görünüme destek verir. Özellikle güneşin etkileri arttığı zaman MSC üzerine, BBC krem kullanmak mükemmel denilebilecek kombinasyondur benim düşüncem.

Genosys Güneş Kremi

 • SPF 30 ile güneş kremidir.
 • Ciltteki küçük kusurları kapatmak için idealdir.
 • Güzellik katar ve leke baskılamaya yardımcıdır.
 • Hafif dokusu ile akmaz, terleme yapmaz, doğal dokusu ile parlaklık sağlar.
 • Genellikle cilt bakımlarında kullanılır ve doğal mineraller içeriklidir.

Genosys BBC Güneş Kremi Fiyatı

Güneş Kremi Genosys bayilerine verilen satış liste fiyatı ile satılmaktadır. BBC krem fiyat bilgisi için Ata Estetik ile iletişime geçebilirsiniz.

Genosys Güneş Kremi İçeriği

 • Arbutin
 • Allantoin
 • Adenozin
 • Demir Oksit
 • Titanyum Dioksit
 • Rumex Crispus (Kıvırcık labada) Kök Ekstraktı
 • Phaseolus Radiatus (Maş Fasulyesi) Ekstraktı
 • Eucalyptus Globulus (Mavi Okaliptus) Yaprağı Yağı
 • Betula Platyphylla (Japon Beyaz Huş Ağacı) Kabuğu Ekstraktı

Sunsational 50+ UVA&UVB güneş kremi suda bile 4 saat dayanıklıdır. Koruyuculuğu çok fazla olan bu ürün 1 yaş üzeri herkese kullanılabilir ve içerdiği nemlendirici faktörler ile güneşe bol maruz ve plajdaki ailelerin vazgeçilmezleri arasındadır. Yoğun koruma ile hem yüze, hem de vücudunuza rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cilt yanıkları ve zararları için etkili korumadır.

pHformula UV protect SPF50+ renksiz UVA ve UVB koruyucudur. Şeffaf koruyucu içerisindeki foto koruyucu sayesinde günlük düzenli kullanımda kızılötesi ve ultraviole ışınlardan korur. Tüm yıl yüzünüzü korumak için idealdir.

Mesosys Cellthera Tinted Sun Protection (35 gr) renkli güneş koruyucudur. Cildi nemlendirirken, UV ışınlarından korur. İçeriğindeki arbutin, demir oksit, adenozin ile tüm cilt tiplerine uygundur.

BBC krem ile benzerlik gösteren ürün, BBC kadar parlaklık vermez daha mat yapısı vardır. Özellikle yağlı ciltler için daha tercih edilebilir. Her gün kullanılır. Güneşe çok maruz iseniz 3-4 saatte bir tekrarlanmalıdır.

pHformula Compact Foundation SPF 50+ (10 gr) yazın fondöten kullanmak istemeyen ama tıpkı fondöten etkili kapatıcı UVA & UVB korumalı güneş koruyucudur. Paketi de çok şık olan bu güneş koruyucu süngeri sayesinde kolay uygulama sağlar. Mat güneş koruma ve cildi kapatmayı sevenlere light ve medium olmak üzere 2 tonu mevcuttur.

İçeriğinde E vitamini de bulunmaktadır. Fondötenin içerebileceği zararlı kimyasallar yerine bu ürün ile hem koruma, hem etkili kapatma tercih edilme sebeplerindendir.

Tüm sipariş istekleriniz, sorularınız ve danışma için ATA Estetik'e başvurunuz.

Ata Estetik Dudak Renklendirme

Instagram Hesabımız: @ataestetik
Telefon: +90312 240 01 19Whatsapp:+90533 161 74 64

Sizden Gelenler
Tüm Görüşler
Videolar
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64