Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Maalesef kendimize zaman ayırmayı unutabiliyoruz. Hepimizin sosyal medya sayesinde çok fazla bilgi sahibi olmamıza rağmen hala maalesef temizleyip, nemlendirici sürmeyi cilt bakımı sanabiliyoruz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüz telaşı ve karmaşası içinde maalesef kendimize zaman ayırmayı unutabiliyoruz.

Hatta 10 dakikacık işlemler bile yorgunluktan bize zor gelebiliyor. Oysa ki her gün kendimize uygun ürünlerle cilt bakımı yaparak ayıracağımız 10 dakikanın uzun vadede faydaları ve bize kazandıracakları hem maddi, hem de manevi olarak çok fazla.

Cilt bakımı yapılırken sıralama önemlidir.

Hepimizin sosyal medya sayesinde çok fazla bilgi sahibi olmamıza rağmen hala maalesef temizleyip, nemlendirici sürmeyi cilt bakımı sanabiliyoruz.

Hele ki ürünleri cilt analizi yaptırmadan üzerindeki açıklamalara ve reklamlara göre marketlerden alabiliyoruz. Bunun faydasının olmayacağını öncelikle belirtmek istiyorum. Bu şekilde kendince uygulamalar yapıp; ''ben sürüyorum, her türlü ürünü kullandım; hiç bir işe yaramadı'' şeklinde açıklamaları da bu nedenle gerçeksiz buluyorum.

Peki cilt bakımında çok önemli olan sıralama nasıl olmalı?

Öncelikle ilk aşama cilt yapınıza uygun temizleyici ile cildi sabah-akşam temizlemektir. Temiz olmayan cilde ne uygularsanız, uygulayın diğer takibindeki süreceğiniz ürünlerden fayda sağlayamazsınız.

Arınmış, gözenekleri açılmış cilde sürülen serum- nemlendirici vb ürünler etkisi fazla olacaktır. Cilde uygun temizleyici nedir derseniz; akneli, çok yağlı cilde salisilik içerikli temizleyiciler önerilir, kuru ve hassas ciltlere nemlendirici içerikli temizleyici önerilir, lekeli ciltlere oksijen içerikli snowO2 gibi temizleyiciler önerilir şeklinde örnekler verebilirim. 

Cilt bakımında ikinci sıra ise tonik olmalıdır.

Tonik sanıldığı gibi sadece gözenek sıkılaştırıcı bir uygulama değildir. Tonik temizliği en derine ulaştırır. Tonik kullanacağınız serum ve nemlendiricinin cildin alt katmanına iletilmesine yardımcıdır. Yani kullanılacak ürünlerin emilimini ve etkisini arttırır. Sivilcelenme sorunu olanlar, cildi kir ve yağ ile çabuk dolanlar tonik mutlaka kullanmalıdır. 

(Uzmanınızın önerdiği haftada bir ya da iki uygulayacağınız dermabrazyon, peeling ya da maske varsa onları 3. adım olarak uygulamalısınız. Sonrasında serum ve nemlendirici olmalıdır.)

Günlük bakımda üçüncü adım olarak cilt tipinize uygun serum olmalıdır. Mesela lekeli ciltler mela serum, kuru / hassas ciltler hydra serum, renk açılması, ton eşitlenmesi için C vitaminli serumlar kullanılabilecek seçeneklerdir.

Dördüncü adım ise cildinize uygun nemlendirici kullanımıdır. Göz çevresi hariç uzmanınızın önerdiği nemlendirciyi uygulamalısınız. Nemlendirici seçiminde cildinizin yapısı, lekeli, akneli, karma, kuru, hassas, aşırı hassas, yıpranmış, kırışıklık fazla olması gibi faktörler göz önüne alınarak seçilmelidir.

Beşinci adımda göz çevresi kremi uygulanır.

Son adım olarak ve yaz-kış hiç vazgeçmememiz gereken adım ise güneş koruyucu sürmektir. Güneş koruyucu bizi cilt yaşlanmasından koruyabileceği gibi, her gün maruz kaldığımız telefon, bilgisayar, televizyon, tablet foto ışıklarından da korur. En önemlisi lekelenmemek için, ve lekesi olan kişilerin lekelerinin artmaması için güneş koruyucu en önemli adımlardandır.

Kapatıcılı güneş koruyucuları kullanabileceğimiz gibi, cilde uygun naturel renk koruyucular da her gün unutulmamalıdır. 

Sabahları anlatılan rutinin hepsi yapılmalıdır. Akşam ise en azından ve düzenli olarak günün tüm stresinin ve kirinin yüzümüzden arınması için yüzü temizlemek, toniklemek ve serum ve/veya nemlendirici sürmek gerekmektedir.

Ürünler ve uygulamalar hakkında sorularınız için sizleri kahveye bekliyoruz. 

Sizden Gelenler
Tüm Görüşler
Videolar
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64