Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Pressoterapi (Lenf Drenaj)

Pressoterapi (Lenf Drenaj)

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Nedir?

Lenf drenaj vücuttaki lenf noktalarına yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir.

Lenf drenaj masajı, özellikle ödemi azaltmak için en önemli uygulamadır. Hafif ve rahatlatıcıdır. Yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan masaj ile Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar.

Pressoterapi, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvının azaltılmasında ve çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşan ödemin atılmasında etkilidir.

Vücudun dışarı atamadığı toksinlerin mekanik olarak vücuttan temizlenmesini sağlayan bir yöntemdir. Solunum yolları hastalıklarında da iyileşmeye destektir.

Yöntem terapi olmasının yanında tüm bölgesel incelme programlarının tamamlayıcısı olarak zayıflamak için kullanılmaktadır. Bu yöntemin diğer adı pressoterapidir.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Ne İşe Yarar?

  • Lenf drenaj cihazı dolaşım, sindirim, kas ve lenfatik sistemleri hızlandırıp, yorgunluk, stres ve gerginliği azaltır, metabolizmayı hızlandırır.
  • Metabolik atıkların oluşturduğu yorgunluk ve halsizliğin giderilmesi ile vücutta hafiflik-dinçlik hissi oluşur.
  • Diğer zayıflama ve selülit giderme yöntemlerinin etkisini artırmak ve tamamlamak için kullanılır.
  • Ödem / selülitin giderilmesi ile vücutta şekil bozuklukları düzelir, estetik görünüme kavuşulur.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Faydaları Nelerdir?

Özellikle vücuttaki birçok hastalık belirtisinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır ve destek sağlamaktadır. Vücuttaki ödem ve şişmeler, selülit sorunları, iyileşmeyen yaralar, hormonsal sorunlar, psikolojik rahatsızlıklar, üst solunum yolu ve benzeri hastalıkların birçok belirtisinin ortadan kaldırılmasını sağlayan uygulamalara önemli destektir.

Lenf drenaj cihazı faydaları için kişinin durumuna göre seans sayıları artırılarak tam iyileşme sağlanabilmektedir. Lenf drenajı ile vücuttaki lenf sıvısının akışı tek yönlü olarak düzenli ve dengeli bir hale getirilmektedir. Şişlik ve ödem olarak adlandırılan lenf sıvısının vücut boşluklarına dağılması olayı da bu cihazlarla yapılan uygulama sonrasında çözümlenebilmektedir. Tüm bölgesel incelme ve sıkılaşma programlarına tamamlayıcıdır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Zararları Nelerdir?

Lenf Drenaj (Pressoterapi) klinik olarak kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Öte yandan uygulamanın tavsiye edilmediği hususlar için dikkat etmemiz gerekir.

Uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon olması durumunda uygulanmamalıdır. Kalp pili olan kişiler ve hamilelerde uygulanmaz. Kalp hastası kişiler ise doktorlarına danışarak uygulamayı yaptırmalıdır.

Lenf Drenaj (Pressoterapi) Kimlere Uygulanır?

Yukarıda bahsettiğimiz tavsiye edilmeyen durumlar dışında herkese uygulanır.

Lenf Drenaj (Pressoterapi) Kimlere Uygulanamaz?

Lenf drenaj kalp pili olan kişilere uygulanmaz. Çünkü tedavide lenf akış hızlandırılır. Bu da kalp, tansiyon, kan hastalığı olanlarda ciddi risklere zemin hazırlayabilir. Kalp hastaları için de aynı şekilde sakıncalı olabilir. Mutlaka doktorlarına danışarak işleme başlamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra hamileler için de lenf drenaj sakıncalıdır.

Lenf Drenaj (Pressoterapi) Kaç Seans Uygulanır?

Çayyolu, Ankara, Ata Estetik'te en az 10 seans önerilmektedir. Uygulama faydaları fazla olduğu için ihtiyacınıza göre istediğiniz sayıda seansa girebilirsiniz. Sınır yoktur. Diğer zayıflama uygulamaları için destekte kullandığımız zaman 10 seans yapılmaktadır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Fiyatları Çayyolu Ankara

Pressoterapi, Lenf Drenaj Fiyatları için danışma ve görüşmeyi Çayyolu, Ankara, Ata Estetik ile planlayın. Telefonlarımız 0312 240 01 19 ve 0533 161 74 64

Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64