Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon Nedir? 

Diode Lazer epilasyon çeşitli cilt tonu ve tüy rengi kombinasyonuna sahip kişiler için otomatik olarak ayar yaparak hızlı ve etkili epilasyon sağlayabilen geliştirilmiş bir teknolojidir.

Farklı epilasyon yöntemleri çeşitli faydalar ve avantajlar sunuyor olsa da, ''Hibrit Diode'' lazer epilasyon dalga boylarının yüzdesini ve yoğunluğunu cilt rengi ve kıl tipine göre otomatik olarak ayarlayabilmektedir. Yani işlem sırasında farklı bölgelere ihtiyaca göre 800-950 nm dalga boyunu aynı anda gönderebilmektedir.

Açık renkli tüylerde ve yüzdeki tüylerde diğerlerine karşılaştırarak daha başarılı uygulama göstermektedir. Hızlı ve acısız uygulama imkanı; aslında halk arasında ''ütüleme'' diye tabir edilen uygulama imkanı da bulunmaktadır. 

Diode Lazerin Diğer Lazer Epilasyonlardan Farkı

Diode Lazer epilasyon, günümüz koşulları göz önüne alınırsa en önemli farkı lazer başlığı streç filme sarılarak kişiye özel hijyenik kullanıma imkan sağlamaktadır. Her bölgede, her işlemde streç film değiştirilebilmektedir.  

 • Çeşitli cilt tonu ve tüy rengi kombinasyonuna sahip kişiler için otomatik olarak ayar yapar. 
 • Epilasyon işlemi sırasında farklı bölgelere ihtiyaca göre 800-950 nm dalga boyunu aynı anda ayarlayıp gönderebilmektedir.
 • Açık renkli tüylerde ve yüzdeki tüylerde diğerlerine karşılaştırarak daha başarılı uygulama göstermektedir.
 • Burst modu ile ince ve açık renkli tüylerde etkilidir.  Başlığı rahat ve kullanışlıdır. Ağır, hantal, kullanımı zor başlıklara göre kullanıcı ve işlem gören kişiler açısından daha rahat seans geçirilir. 
 • Cilt soğutma başlığı kullanıcı başlığına entegre edilmiştir.  Başlık her işlem sonrası tıbbi yüzey dezenfeksiyonlarına dayanıklıdır. Ve korozyona uğrayacak korkusu yoktur. 

Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde 24-48 saat aralığında işlem yapılacak bölgedeki tüyler jilet ile ya da tüy alma makinesi ile temizlenir.  

 • İşlem cilde temas eden başlık ile yapılır. Diğer bazı uygulamalardaki gibi uzaktan atış yoktur. Bu durum yanık ve kızarıklık riskini azaltmaktadır. 
 • Ciltte çok fazla bronzlaşma olmamışsa yazın bile kullanım imkanı sağlayabilmektedir. 
 • Aynı anda iki dalga boyuyla kılı ve kılı besleyen kökü etkileyerek epilasyon sağlar. 
 • İlk seanstan 28-30 gün sonra 30-40% oranında tüylerde bölgesel dökülme beklenir. 
 • Diğer bazı uygulamalar gibi 15 gün sonra ara atışlara gerek yoktur. 
 • Uygulama 30-40 günde bir yapılır.  

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları, işlem yapılacak bölge ve işlem yapılacak alana göre uzmanlar tarafından ücretsiz ön görüşme yapılarak belirlenmektedir. Bu bağlamda öncelik işlemin yapılınca başarılı olup-olmayacağının analiz edilmesidir.

Sadece yüz yüze görüşme ile ve bölgeyi analiz ederek sağlıklı bilgi vermek ve fiyat belirlemek mümkün olmaktadır. Tüm vücut denilen alan genel uygulamada tüm bacak, bikini bölgesi, genital bölge ve yarım kolu kapsamaktadır. 

Görüşmeler sonucunda tüm vücut işleme ihtiyaca göre tüm kol, omuzlar, göğüsler, sırt, bel, yüz dahil edilebilmektedir. Bu nedenle tüm vücut denilen alan değişeceği için işlem başına ücret sizlerle beraber belirlenmektedir. Bize bu konuda instagramdan (@ataestetik) ulaşabilirsiniz. Ya da +90 312 240 0 119 Whatsapp: +90 533 161 74 64 numaralından bize ulaşabilirsiniz. 

Diode Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter? 

Genel tecrübelerimiz ve danışanlarımızdan geri dönüşlere göre diode lazer epilasyon 6-8 seansta bitmektedir.  Düzenli gelinmediği zaman, arada başka uygulamalar yaptırıldığı zaman ise seanslar uzamaktadır.

Genital gibi ıslak bölgelerde bu seans sayıları artabilmektedir. Bölgesel artan seanslarda tabii ki ücret sadece kalan alana göre yapılandırılmakta ve daha az ücret alınmaktadır. Uzmanınız sizi bu konuda sağlıklı yönlendirecektir. 

Diode Lazer Epilasyon Cihazı?

Alman teknolojisi MeDioStar NeXT Hibrid Diode Lazer cihazı lazer enerjisini doğrudan cilt atına gönderir ve kıl köküne çalışır. İnce tüyleri bile görebildiği için ve değişik tüy renklerine göre parametrelerini değiştirebildiği için muadilleri arasında tercih ettiğimiz ve üstün olduğunu deneyimleyebildiğimiz lazerdir. 

Cihaza entegre bilgisayar sistemi ile uygulamada yönlendirme ve doğru parametreleri seçme olanağı sağlar. 

Diode Lazer Mi Alexandrite Mı? 

İhtiyaçlara, tüy rengine, tüy yapısına, yapılacak bölgeye göre "Diode Lazer Mi Alexandrite Mı?" cevabı verilmelidir. Her cihazın avantajı, dezavantajı uzman tarafından sizlere yüz yüze görüşmelerde analiz sonrası iletilmektedir. Lakin güzellik salonlarında Alexandrite cihaza izin yoktur. O nedenle otomatikman elenmektedir. 

Diode Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Diode lazer epilasyon yaptıranların yorumlarıhttps://www.ataestetik.com/yorumlar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Görüşler

Randevu ve İletişim

Tüm Görüşler
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64