Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Anti-Aging

Anti-Aging

Anti Aging Nedir?

Anti-Aging terimi günümüzde çok kullanılan ''doğru yaş almak'' yani bakımlar ve uygulamalar ile cildin yaşlanma sürecinin yavaşlatılması demektir. Cildin yenilenmesi, yaşlanmaya bağlı hormonal degişikliklerin dengelenmesi, çevresel ve yaşam tarzından etkilenen cildimizin enerjisinin ve görünümünün yenilenmesi demektir.

Serbest radikaller, azalan hormonlar, cildin UV ışınlarına maruz kalması, hareketsiz yaşam, sigara, stres ve sağlıksız beslenme gibi faktörler nedeniyle yaşlanan cildimiz sağlıklı beslenme, egzersiz, doğru ve hedefe yönelik bakımlar ve evde kullanacağımız serum ve kremler ile güçlenir ve yaşlanma süreci yavaşlatılır.

Anti Aging Nasıl Yapılır?

Öncelikle süreç analiz edilmeli ve sizin ihtiyaç - isteklerinize göre uygulamalar belirlenmelidir. Hücrelerin enerjisini arttırmak mümkün olduğu için, kozmetik bakımlarla, uygulanacak vitamin ve maskelerle, evde devam ürünleri kullanımıyla, bunlara ek olarak da daha sağlıklı beslenerek, düzenli egzersiz ile süreci güçlendirerek Anti-Aging uygulamaları yapılmaktadır.

Anti-Aging için planlama öncelikle ihtiyacınız hangi bölgede ise o alana yönelerek ve sizin istediğiniz ile uzmanın uygulayacaklarının kesişmesi doğrultusunda işlemler ile gerçekleşmelidir. Seçenekler belirlenmeli, sonuca odaklı planlama yapılmalıdır.

Anti Aging Terapisi Neleri Kapsamaktadır?

Profesyonel bakımlar yapılırken mutlaka evde düzenli ve uzun süreli ev destek Anti-Aging kremleri kullanılmalıdır. Cilt sabah akşam temizlenmeli, serum, nemlendirici kullanılmalı ve yaz-kış güneş kremi kullanımı eksik edilmemelidir.

Evde bile özellikle elektronik aletlerden foto ışıklara maruz kalan cildimizi güneş kremi ile korumalıyız. Sadece kremler ile bile cildin eski haline dönmesi gibi durumlarla karşılaşabilmekteyiz. Hepimizin bildiği enjeksiyonlar, mezoterapi uygulamaları için uygun doktora başvurmak gerekmektedir.

Bizim Ankara, Çayyolu, Ata Estetik'te uyguladığımız Anti-Aging kabin bakımları ise karşılıklı belirleyeceğimiz protokoller ile bakım seanslarını içermektedir. Gerçekten bu konuda çok fazla bakım ve uygulama mevcuttur.

Mesela Hollywood bakımı, Snowcell, Pumpkin peel, Vita C bakımı, pink peel, green peel, kolajen bakımları, östrojen içerikli bakım, DE-Mela vitaminli oksijen bakımı... Lifting, ameliyatsız estetik denilen exilis uygulaması, fokuslu ultrason ve radyofrekans işlemleri... Gerçekten bu alanda skala çok genişlemiştir.

Anti Aging İle Kırışıklık Nasıl Önlenebilir?

Aslında kırışıklıkları önlemek için kırışıklık oluşmadan önlemlere başlamak en önemlisidir. Bu süreç ergenlikten başlayarak yapılan düzenli cilt bakımları, vücut bakımları, evde kullanılacak size uygun ürünler, düzenli kullanılacak güneş kremi, serum, nemlendirici gibi ev devam ürünleri, beslenmemiz, kilomuz, egzersiz yapmamız. Bunların hepsi kırışıklıkları önlemek için gereklidir.

Bunlar dışında da kırışıklıklarımız oluştuğunda geç kalmadan protokol belirleyip bakımlar yaptırmak, fokuslu ultrason ve radyofrekans içeren sıkılaştırıcı ve lifting uygulamalar yaptırmak, face-beauty bakımlar yaptırmak ile buna ek evde düzenli bakım kremleri kullanmak ile kırışıklıklarımız mümkün olduğunca önlenecektir.

Anti Aging Fiyatları Çayyolu Ankara

Ankara Çayyolu Ata Estetik'teki uygulamalarımız için lütfen danışın ve görüşme randevusu alınız.

Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64