Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Antik çağlar, eski mısır medeniyetleri ve birçok kültüre baktığımızda kalıcı makyaj uygulamalarının olduğu resimler ve heykellere rastlamak mümkündür. Çağlar boyu güzellik kavramı bir çok kültürde değişiklik göstermiş olsada önemini hiç kaybetmemiştir.

Her daim daha iyi, daha güzel görünme arzusu çeşitli uygulamalarıda beraberinde getirmiştir. Kalıcı makyaj uygulamaları günümüze kadar bir evrim geçirmiş en sonunda naturel tarzda bir çizgiye kavuşmuştur.

Eskiden karşılaştığımız koyu, dövme gibi görünümlerden uzak, İsminden de anlaşılacağı gibi kalıcı olan yani süresi uygulama alanına ve tekniğine göre 2 ila 4 yıl geçerli kalıcı makyaj görünümünden bahsetmekteyiz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj Ankara merkezimizde uygulama, steril ortamda yapılması önemle altını çizdiğimiz bir konudur. Tek kullanımlık malzemeler kişiye özel ölçümlerle işlenmelidir.

Herkesin yüz şekli, rengi farklıdır. Herkesin yüzüne düz kaş yada kavisli kaş olmayacağı gibi kaşın kendi formunu korumakta çok önemlidir. Kaşı yeniden yapmak kendi kaşı dışına çıkmak mevcuttaki kaşların bir daha çıkmamasına neden olabilir (ki biz buna halk arasında küsmek diyoruz). Ölçümün yapılması Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.

Kalıcı makyaj Ankara merkezimizde, uygulamanın altın oran bir bütünü oluşturan detayların milimetrik hesapla uyum içinde olmasını sağlamaktır. Hiç kimse kendini uzun süre taşıyacağı kötü bir görüntüyle görmek istemez. Bu uygulamalar daha hoş bir görüntü için yapılmaktadır. Her kadın için kaşı, eyelinerı, diplinerı, dudak yapısı yani yüzü çok önemlidir. Şimdi bu uygulamalar nedir neler yapıyoruz onlara bakalım.

Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılır?

 • Kaşlara,
 • Dudaklara,
 • Göz Bölgesine

Ankara Çayyolu, Ata Estetik'te en yaygın olarak kalıcı makyaj uygulaması yapılan bölge kaştır. Dudak, lipliner, dipliner, eyeliner ve saç simülasyonu uygulanan diğer bölgelerdir. Dudak renklendirme, dudağın daha kalın görünmesinde, dudaktaki renk farklılıklarının ve asimetrilerinin düzeltilmesinde uygulanır.

Lipliner sadece dudak çerçevesinin belirginleştirilmesini ve renklendirilmesini sağlar. Dipliner göz üst kapağında ve gerekliyse alt kapaklar içinde ince çizgidir. Eyeliner ise daha kalındır ve kuyruklu olabilir. Saç simülasyonu ise saç olmayan kafa derisine mikro kanallar vasıtasıyla cilt altındaki dokulara renk vererek saç görünümü yaratılmasıdır. Saçı seyrek olan kişiler, saç eksik olan ya da kellik olan kişiler için uygundur.

Kalıcı Kaş Makyajı Çayyolu Ankara

Çayyolu, Ankara Ata Estetik'te Micropigmentasyon kalıcı makyaj için kullanılan yaygın metottur diyebiliriz. Uygulama dermapen'e ya da dövme makinesine benzeyen bir cihazla yapılmaktadır.

Öncelikle kaş şekli çizilir, kararlaştırılan şekil ve renk ile işlem yapılır. Böylece sonuç sizin için sürpriz olmayacaktır. İğneler vasıtasıyla kimyasal olmayan boyalar cilt altına işlenir. Doğal kıl görünümü, pudralama, gölgeleme gibi işlemlerle doğal görünüm elde edilebilir.

Microblading metodu ise farklıdır ve ucu iğneli bir kalemle kıl çizerek kaş yaratmaktır. Her uygulamada doğal görünümde kaşlara sahip olmak mümkündür. Asıl önemli olan yüzünüze uygun, ihtiyacınıza uygun doğru orantılı kaşların yapılmasıdır. Daha detaylı bilgi için lütfen görüşme randevusu oluşturun.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Çayyolu Ankara

Göz makyajı makyajın en çok fark yaratan bölümüdür diyebiliriz. Etkili göz makyajının ifademizi ve bakışlarımızı değiştirdiği sır değildir. Bu sebeptendir ki, kalıcı eyeliner uygulaması düzenli olarak makyaj yapan kadınların ilk tercih sebebi olmaktadır. Hangimiz gece, gündüz, havuzda, plajda, yaz, kış etkili; hem de çizmek için uğraşmamızı gerektirmeyecek bir göz makyajı istemez ki?


Uygulama göz kapaklarına önceden çizilen tasarımla eyeliner ya da dipliner şeklinin kalıcı kimyasal olmayan boyalar ile cilt altına uygulanmasıyla yapılmaktadır. Uygulama sonrasında rengin oturması 1 ay gibi bir zaman alacağı için, başta renkler koyu görünebilir.

Bir hafta sonrasında renk orijinal halini almaya başlayacaktır. Kalıcı Eyeliner uygulaması sonrasında gözlerinizde hafif kızarıklıklar veya göz kapağında şişme görünebilir. Düzenli merhem uygulayarak bir kaç gün içerisinde bu kızarıklığın kendiliğinden yok olduğunu göreceksiniz. Detaylı bilgi ve danışma için Ankara, Çayyolu, Ata Estetik'ten görüşme randevusu alınız.

Kalıcı Dudak Kontürü Çayyolu Ankara

Zaman geçtikçe, dudaklarımız orijinal renklerini kaybederek daha solgun bir hal almaya başlayabilir. Sürekli ruj sürmek, ya da rujunuzu yenilemek yerine dudak renklendirmesini düşünebilirsiniz. Taşan, ya da sizi sürmekte zorlayan rujlarla uğraşmamak için iyi bir alternatif olabilir.

Dudaklarınıza kalıcı makyajda istediğiniz renk seçeneğini yaptırabilirsiniz. Nude renklerden başlayarak, en kırmızısına kadar değişik renk seçenekleri mevcuttur. Kalıcı dudak makyajı ya da kontürü daha kalın görünen dudaklara sahip olabilmek için de katkı sağlayacaktır. Kalıcı dudak kontürü uygulaması da diğer uygulamalar gibi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Detaylı bilgi için Ankara, Çayyolu, Ata Estetik'i arayınız.

Kalıcı Makyaj Acıtır Mı?

Kalıcı makyaj uygulama yapılacak bölge lokal anestezik kremlerden kullanılarak uyuşturulmaktadır. İşlem bittikten sonra kişi günlük hayatına anında geri dönebilir ve herhangi bir kısıtlama olmadan gününü devam ettirebilir. Uygulayan kişilerin geri bildirimleri ve anlattıkları işlem sonrası batma hissi, bazen kaşınma gibi hissiyat oluşmasıdır. Aynı geri bildirimler en çok kalıcı dudak makyajının acı gibi hissiyatı olduğu yönündedir.

Kalıcı Makyaj Süresi

Kalıcı makyaj süresi kişiye, tasarıma göre değişir. Ortalamada 2 saat kadar sürmektedir. Bu süre anestezi, tasarımın uygulanması ve işlemin tamamlanmasını kapsamaktadır. Yapılan işlemden 1 ay sonra ise kontrol ve rötuş seansı yapılmalıdır.

Kalıcı Makyaj Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • En az 3 gün uygulama yapılan bölgeye su değmemelidir.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgeyi tahriş etmemek, kaşımamak, ovuşturmamak gerekmektedir. Peeling gibi uygulamalar yapılmamalıdır.
 • En az 3 gün, mümkünse 1 hafta deniz, havuz kullanılmamalıdır.
 • 10 gün sauna, hamam gibi alanlar kullanılmamalıdır.
 • Uygulamayı yapan uzmanın önerdiği melhem ve dezenfekte yöntemleri aksatılmadan uygulanmalıdır.
 • Düzenli vazelin vb krem ile nemli tutulmalıdır.
 • Uygulama yapılan bölgede boya uygulanan kısımda dökülmeler olabilir. Müdahale etmeden rötuş beklenmelidir.
 • Uygulama yapılan alandaki kabarıklıklar oluşursa koparılmamalı, bol nemlendirci sürerek kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

Kalıcı Makyajın Riskleri Var Mıdır?

En önemli risk kalıcı makyajın silinmesinin zorluğundan dolayıdır. Bu nedenle, kötü sonuçları engellemek için işin uzmanına başvurmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında belli durumlarda uygulama yapılmamaktadır. Pigment alerjisi olanlara , kılcal damar çatlamaları, mantar veya siğil sorunları olanlara uygulanmamaktadır.

Et beni olan bölgeye uygulanmamalıdır. Çok hassas cildi olanlara ise uygulama yapılmadan önce doktoruna danışmasını önermek gerekmektedir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Çayyolu Ankara

Kalıcı makyaj fiyatları ve genel bilgi almak için 0312 240 01 19 ya da Whatsapp`tan 0533 161 74 64 bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lazer epilasyon için lütfen önceden randevu alınız.

Görüşler
Tüm Görüşler
Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64