Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer 755 nanometredir. Yasal düzenlemelere göre sadece doktorlar tarafından kullanılabilen bir makinedir. Hedeflediği doku melanin dir. İndiği derinlik 2-2,5 mm dir. Beyaz ten siyah kılda etkilidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite Lazer 755 nanometredir. Yasal düzenlemelere göre sadece doktorlar tarafından kullanılabilen bir makinedir.

Hedeflediği doku melanin dir. İndiği derinlik 2-2,5 mm dir. Beyaz ten siyah kılda etkilidir.

Vücudun en yoğun kıl folikülü olan bölgesi yüz bölgesidir. (östrojen hormonları tarafından baskılanan kıllar yüz bölgesindedir).

Alexandrite lazer yüz bölgesindeki (havadan atış yaptığı için) kılları uyarır, ribaund yaratır ve çoğunlukla çoğaltır. Yüz bölgesinde bu sebeple yapılmamalıdır ya da doktorunuzun gözleminde kontrol altında işlemi yaptırmanız gereklidir.

Cilt rengi koyu ise lazer enerjisi cilt tarafından da absorbe edilir. Bu durum ciltte yanıklara ve lekelere neden olabilir. İşte bu nedenle Alexandrite lazerler koyu ciltlerde uygulanması risklidir diye bilgilendirilebilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Alexandrite lazer epilasyon, cilde teması olmadan cilde üç cm uzaklıkta olacak şekilde uygulanır. Kişinin kıl tipine ve cildine göre seans süreleri değişiklik gösterebilir. Her yapılan seanstan 15 gün sonra tekrar gidip aynı yerlerde çıkan tüylere tekrar uygulama yapılır. seans aralıkları 2 aydır.

Alexandrite Lazerin Diğer Lazer Epilasyondan Farkları

Alexandrite lazer epilasyon açık cilt tipleri için uygundur. Sağlıklı sonuçlar için bu tip lazerin sağlık kuruluşunda doktor tarafından yapılması öngörülmektedir. Uzman kişi, doğru uygulamayı yaparsa ilk etkileri ve kıl dökülme oranı daha fazladır. Acı konusu tabii kişinin acı eşiğine göre değişiklik gösterir. Ancak diğer yöntemler ile karşılaştırılınca acının fazla olduğu bilinmektedir.

Uygulamayı yaptıran kişi yapılan bölgeleri nemlendirmeli, güneşten korumalı ve sıcak su ile temastan kaçınmalıdır. Bazı uygulamalar ardından alerjik reaksiyon yaşandığı görülebilir bu nedenle uzmanınız ile detaylı bilgi paylaşmalısınız.

Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları

Alexandrite lazer epilasyon fiyatı ten rengine, uygulanacak bölgeye, uygulanması gereken seans sayısına göre belirlenmektedir. O nedenle merkezler ile ön görüşme yapılmasını öneririz. Sağlıklı sonuçlar ve sağlıklı bilgi alabilmek için yüz yüze görüşme ve cilt - tüy analizi gerekmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon en iyi yöntem mi?

Alexandrite lazer beyaz ten siyah kılda etkilidir. Dolayısıyla herkesin üzerinde etkili olmayabilir. Uzman doktor tarafından uygunluk bildirilirse ve acıya dayanıklılığınız biraz fazla ise daha kısa sürede sonuç alınabilecek bir uygulamadır. Gene de genetik yapı, tüylerin inatçılığı, sizin yaşam alışkanlıklarınız gibi faktörler nedeniyle en iyi yöntemdir diye genel bir garanti yoktur.

Alexandrite Lazer Epilasyon kaç seans yapılır?

Genel geri bildirimler 6 seansta sonuçlandığıdır. 8 seansa kadar çıkması normaldir.

Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64