Ata Beauty & Wellness Güzellik MerkeziAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi+90 312 240 01 19Randevu ve İletişimCİLT BAKIMIMENÜ

Selülit Giderme Ankara

Selülit Giderme Ankara

Selülit Nedir?

Selülit cildimizin dermis ve epidermis adı verilen katmanlarında oluşan yağ depolanmalarına verilen isimdir. Aslında yağ hücreleri herkeste bulunur ancak yağ hücrelerinde genişleme olduğu zaman bantlar yağ dokusunu bir file gibi sıkıştırarak girintili-çıkıntılı selülit oluşumuna neden olur.

Genellikle üst bacak, baldır, kalça ve karın bölgesinde deri altı yağ dokusundaki topaklanmalar fazlalaşınca portakal kabuğu görünümü olarak tanımlanan dokuya neden olur.

Selülit Nasıl Giderilir?

Selülit kadınların büyük çoğunlunun çoğunun sıkıntısıdır. Genellikle kalça, üst bacak, popo, baldır ve karın bölgesinde görülmektedir. Genetik, hormonal ya da hareketsiz yaşam gibi pek çok nedeni vardır. Şişmanlama ile selülitin arttığı gözlemlenmektedir ancak çok zayıf kişilerde de görülebilir.

Nadiren olsa da selülitin nodüle dönüştüğü durumlarda tıbbi tedavi gerekebilir. G5 selülit masajı ve pasif jimnastik gibi uygulamalarla geçebilmektedir.

Kadınlardaki selülit oluşumunun erkeklere göre fazla olmasının nedeni; kadınlarda yağ dağılımının erkeklere nazaran daha belirgin olması ve östrojen hormonunun kadınlardaki fazlalığıdır. Yaş ilerledikçe ve cilt elastikiyetini kaybettikçe de deri altı bağ dokular ortaya çıkar ve selülitler daha fazla belirginleşir.

Normal şartlarda selülit, ciddi bir sağlık sorunu olarak kabul edilmez yani tıbbi bir müdahale zorunlu değildir. Ancak daha fit ve formda görünen bir vücuda sahip olmak adına selülit giderme ve lifting işlemleri yapılmaktadır.

Selülit ve Çatlak Arasındaki Fark Nedir?

Selülit yağ depolanmasına ve yağ bağlarının yoğunlaşmasına bağlı olan bir sıkıntıdır. Çatlak ise vücudumuzdaki belirli bir bölgenin gerilmesinin ardından eski haline dönmesi sonucu oluşur. Tabii ki hepimizin ilk aklına gelen gebelik sürecindeki göbek bölgesindeki annenin karnının şişmesi ve doğum sonrasında eski haline dönmesi sonucu bölgesel yırtık görünümünün ortaya çıkmasıdır. Bu deri yırtılma durumuna çatlak denir.

Genel olarak çok sık kilo alıp, veren kişilerde görülür. Ergenlik döneminde oluşan aniden büyüme gösteren durumlarda vücudun her hangi bir bölgesinde görülebilir. Selülit genellikle kadınlarda daha fazla görülürken, çatlak kadın ve erkeklerde fazlaca görülmektedir. Hatta ergenlik dönemindeki oluşum erkeklerde çok daha fazla görülür.

Selülit kan dolaşımı ve yağ bağı rahatsızlığıdır, çatlaklar ise deri üzeri yırtık görünümlü sorunlardır.

Selülit Giderme Fiyatları Çayyolu Ankara

Selülit giderme ve bölgesel incelme - sıkılaşma uygulamaları için Ankara, Çayyolu, Ata Estetik'te detaylı analiz ve görüşme randevusu alınız. 0312 240 01 19 ya da Whatsapp`tan 0533 161 74 64 hemen bizimle iletişime geçin!

Merkezimiz HakkındaAta Beauty & Wellness Güzellik Merkezi
0312 240 01 190533 161 74 64