Solaryum

Bronzlaşma, deriye rengini veren melanin maddesindeki artıştır. Melanin güneş ışınlarından derimizi korur.  Cihazlar ve ışıklar yardımıyla cildin bronzlaştırılması işlemine solaryum denilmektedir. Kapalı kabinler içinde ultraviyole ışıklar yayan özel tüpler bulunur ve ışık kaynağı ile hizmet sağlanır. Solaryum uygulamalarında kişi doğru zaman uzunluğunda uygulamaya yönlendirilmelidir. Solaryumda sağlıklı bir bronzlaşma için, ilk seansın kısa tutulması, her uygulamada bir öncekine göre sürenin giderek arttırılması ve uygun güneş koruyucu kullanılması, alınması gereken en önemli önlemlerdendir.

Ankara Solaryum – Solaryum Ankara – Ümitköy Solaryum – Çayyolu Solaryum

Solaryumun Faydaları

Bağışıklık sistemini uyaran bir yapısı vardır ve vücudun kapasite gücünü artırır. Depresyonu azaltır ve aynı zamanda kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. UV ışınları ile enfeksiyonlu sivilceler ve sedef hastalığı gibi cilt sorunları da giderilebilmektedir. Bronz ten kişinin öz güvenini de artırır.

Solaryumun Kuralları?

Solaryumun kuralları ve zararları arasında alkol aldıktan sonra uygulamaya başlamamak vardır. Epilasyon ve cilt bakımı sonrasında da solaryuma girilmemelidir. Lazer uygulamalarından sonra da girilmemelidir. Ayrıca yaş sınırı olarak da 16 yaşından küçükler için uygun görülmemektedir.

İlaç Kullananlar Solaryuma Girebilir Mi?

UV ışınlarına karşı deriyi hassaslaştırmayan ilaçlar kullananlar için uygun olmaktadır. Yine de kullandığınız ilaçları doktorunuza söyleyerek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaç Yaşından İtibaren Solaryuma Girilebilir?
Solaryuma 16 yaşından itibaren girilebilir. 16 yaşından küçükler için solaryum önerilmemektedir.