Anti-Aging

Anti-aging kelime anlamı olarak “yaşlılığa karşı” demektir. Anti-aging terimi tıbbi olarak, aktif tedbir alma veya koruyucu tıp olarak nitelendirilebilir. Anti-aging yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır.

Montaigne’in bir sözü bu durumu çok güzel özetler: ‘Hayatın değeri, uzun yaşanmasında değil, iyi yaşanmasındadır’.

Anti-aging, bir moda değildir. Yaşamımızın her anında bizi diri, dinç, uyanık ve sağlıklı kılacak bir kılavuzdur. Çok değişik faktörlerin etkilediği yaşlanma sürecinin önlenebilmesi mümkün  olmamakla birlikte geciktirilmesi mümkündür.

Anti-aging bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, kaliteli uyku, sağlıklı ve dengeli beslenme, ozon terapi, detox-toksinlerden arınma, natürel ürünlerle cilt bakımı, refleksoloji, kendi kanı ile, bedensel aktivite ve stres ile mücadele gibi temellere kurulu olmalı ve doğal yöntemlerini  kullanmalıdır.

Anti Aging Terapisi Neleri Kapsamaktadır?

Bir nevi arınma olarak ön plana çıkarabileceğimiz Anti Aging , genellikle kişisel sorunlara ve ruhsal sorunlara çözüm üretmektedir. Örnek verecek olursak unutkanlık sorunu, konsantrasyon güçlüğü ile ilgili yaşanan sorunlar, uyku sorunları ve cinsel sorunlar ile ilgili pek çok durumda, Anti Aging işimize yaramaktadır. Bu tip durumlarda, saydığımız tüm bu sorunlar giderilebilir. Lakin ülkemizde genellikle ihmal ediliyor ve kimyasal ilaçlar ile çözüme ulaşmayı deniyor insanlar. Anti Agingin  tüm amacı, vücudu genel bir forma sokmak ve doğal olarak  vücudu normal yaşantısına çevirmeye yönelik işlemler üretmektir.

Anti Aging İle Kırışıklık Nasıl Önlenebilir?

Anti Aging ile kırışıklık önlenebilir. Bunun için düzen şarttır. Yani bu konudaki uzmanların en çok dikkat ettiği şey, yine kişinin cilt sağlığı ve beden sağlığı ile ilgili yanlışlıkları ve yanlış giden bir takım şeyleri yoluna sokmak olacaktır.  Anti Aging yönteminde kırışıklığı geçirmek için kullanılan çalışmalar, genellikle kırışıklık oluşturan nesnelerden ve maddelerden olabildiğine uzak kalmaya çalışmak olmaktadır. Bu sayede kişiler daha rahat bir şeklide kırışıklık durumundan kurtulabilmektedir.