Selülit ve İncelme

Selülit her 100 kadından 80’inde görülebilen ve bir hastalık durumu olmadan sadece yağ dokudaki değişiklikleri anlatan kozmetik bozukluğun bir ifadesidir.

Deri altı yağ hücre gruplarındaki değişikliklerin, bölgesel olarak kan ve lenf dolaşımını bozması sonucu, etkilenen bölgede zamanla fibrotik bantlar oluşarak deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olur.

Dolayısıyla,  sadece yağ doku odaklı değil, aynı zamanda venöz-lenfatik akımları da düzenleyici olmalıdır. Bu nedenle kalıcı ve etkin çözüm için kombine uygulama şarttır.

Selülit Nedir?

Selülit, genellikle deride oluşan portakal kabuğu görünümüne ve çukurcuklarla seyreden cilt yapısına denmektedir. Ciltte oluşan yağ ve deri dokusu rahatsızlığı olarak da açıklayabiliriz. Düzensiz bir görünüm yarattığı için çoğu kişi selülit ile ciddi sıkıntıya girmektedir. Kadınlarda sık görülen selülit, kalça ve karın bölgesinin deri altı yağ dokusunda oluşur ve metabolik bir bozukluk olarak adlandırılabilmektedir. Bu yüzden oldukça ciddi bir sorun olarak algılanır. Ayrıca son dönemlerde selülit deyince akla şişmanlık yahut obezite gelmektedir ve kesinlikle selüliti bu terimler ile karıştırmamak gerekir.

Selülit Neden Dolayı Oluşur?

Selülit oluşumuna zemin hazırlayan pek çok faktör olmaktadır. Kronik olarak toplardamarda yer alan kan basıncı ile ilgili yetersizlik durumları ve varis denen rahatsızlıklarla beraber daha da artan selülit, kendi kendine büyüyebilmektedir. Kan dolaşımında yaşanan bozuklukların selülite alt yapı hazırladığı bir gerçektir ve kullanılan en önemli yöntem, kan dolaşımı bozukluğu ile ilgilenmektir. Östrojen hormonu ile de ilgili olan selülit, kadınlarda ergenlik döneminden itibaren başlayabilir. Hamilelik ve menopoz dönemlerinde artış olarak ortaya çıkan selülitler, gerekli aşamalar ile kontrol altına alınıp, azaltılması sağlanabilir.

Tüm Selülit Giderme İşlemleri

Kavitasyon-Eximia
Sıkılastırma VelasmoothPresso Terapi Lenf Drenaj
Elektro Terapi Pasif Jimnastik
Thalasso Terapi
G5 Vibrasyon Masajı