OZON SAUNA TERAPİSİ

Isıtılmış kabin içinde boyun altındaki tüm vücuda ozon verilmesi yöntemidir.

Ozon Sauna Faydaları

  • Deri yolu ile ozon verme yönteminin yorgunluk ve stres atıcı, selüliti giderici, toksinlerden arındırıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı özelliklerinin yanı sıra en önemli faydalarından biri de performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.
  • Isı ve nem yardımıyla vücuda zararlı toksik maddeler terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır. Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır, kalp damar sistemi zararsız bir egzersizden geçirilmiş olur.
  • Normalde böbrek yoluyla uzun sürede atılabilen ağır metaller terleme yoluyla deriden kolaylıkla atılabilmektedir. Özellikle adale dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.
  • Isı, nem ve ozon yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılmasının ağrı giderici etkisi vardır.
  • Cildin üst yüzeyinde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.
  • Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde, ortaya çıkmasının engellenmesinde yararlıdır.

Ozon Sauna

Ozon sauna yöntemi, sıcak bir kabin içinde yer alan deri yolu ile vücuda verilen oksijen yöntemi olarak bilinmektedir.

Ozon İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Ozon saunada  artan beden ısısı ve dolaşımın hızlanması ile vücutta ciddi anlamda kalori yakımı oluşur. Bir seans sauna ortalama 400 kcal kalori yakılmasına alt yapı sağlar. Yakılan bu kaloriler kişinin yaşına ve bedenine göre değişmektedir. Zayıflamak mümkündür.

Sağlıklı Olan İnsanlar Da Ozon Alabilir Mi?

Sağlıklı olan insanlar da ozon alabilir. Böbrek fonksiyonlarında oluşan faydalar, vücut direncini artıran faydalar, ağrı giderici etkiler, mikroptan arınma işlemleri, yaşlanma etkilerinin giderilmesi gibi pek çok artı sunmaktadır bu işlem.

Neden Sağlıklı Bireyler Ozon Almalılar?

Çünkü sağlıklı bireyler sağlıklı hayatlarına bu sayede daha rahat devam edebilir ve gereken tüm enerjiyi bu yöntem ile toplayabilir. Yararlı işlemlerin arasında doğal olarak sunulan bir işlemdir.

Ozonla Güzelleşmek Mümkün Mü?

Cildi sıkılaştırıcı bir etkisi olduğu için özel olarak bir sıkılaştırma görebilirsiniz. Bu sayede güzellik konusunda da artı puanlar almış olacaksınız.

Ozon Terapisi Seansı Ne Kadar Sürer?

Ozon terapi seansı yapılan çalışmaya göre ortalama 45 dakika sürmektedir.

Ozon Saunaya Ne Kadar Devam Etmeliyim?

Almak istediğiniz sonuçlara ulaşıncaya kadar devam edebilirsiniz.

Ozon Terapi Kimlere Uygulanmaz!

Ozon terapi favizm hastalığına sahip olan kişilere, ileri derecede kansızlık hastalığı olan kişilere, kanla ilgili bazı rahatsızlıkları olan kişilere (örneğin pıhtı rahatsızlığı) uygulama yapılmamaktadır.