KALICI MAKYAJ

Antik çağlar,eski mısır medeniyetleri ve birçok kültüre baktığımızda kalıcı makyaj uygulamalarının olduğu resimler ve heykellere rastlamak mümkündür….Çağlar boyu güzellik kavramı bir çok kültürde değişiklik göstermiş olsada önemini hiç kaybetmemiştir. Her daim daha iyi, daha güzel görünme arzusu çeşitli uygulamalarıda beraberinde getirmiştir. Kalıcı makyaj uygulamaları günümüze kadar bir evrim geçirmiş en sonunda naturel tarzda bir çizgiye kavuşmuştur. İşte bu yüzden bizde bu konuyla ilgili özet bilgilendirme yaparak günümüz teknolojisiyle beraber ne gibi uygulamalar yapıyoruz onları anlatmak istedik…Son dönemlerin trendi microbladinglerden geçmiş uygulamalar olan kontüre kadar ne varsa konuşalım. Kalıcı makyaj uygulamaları steril ortamda yapılması önemle altını çizdiğimiz bir konudur. Tek kullanımlık malzemeler  kişiye özel ölçümlerle işlenmelidir. Herkesin yüz şekli, rengi farklıdır. Herkesin yüzüne düz kaş yada kavisli kaş olmayacağı gibi kaşın kendi formunu korumakta çok önemlidir. Kaşı yeniden yapmak kendi kaşı dışına çıkmak mevcuttaki kaşların bir daha çıkmamasına neden olabilir (ki biz buna halk arasında küsmek diyoruz). Ölçümün yapılması Altın oran, matematik ve sanatta, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır. Kalıcı makyaj uygulamalarında altın oran bir bütünü oluşturan detayların milimetrik hesapla uyum içinde olmasını sağlamaktır. Hiç kimse kendini uzun süre taşıyacağı kötü bir görüntüyle görmek istemez. Bu uygulamalar daha hoş bir görüntü için yapılmaktadır. Her kadın için kaşı,yüzü çok önemlidir. Şimdi bu uygulamalar nedir neler yapıyoruz onlara bakalım.

MİCROBLADİNG: Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metodudur…Avrupada ve ülkemizde çokça bavurulan yöntem neden mi? çünkü daha doğal. Uygulama yaklaşık bir bucuk – iki saat sürer ve sonrasında rahatlıkla yemeğe yada bir davete gidebilirsiniz. Uygulama esnasında doğal boyalar kullanılır. Doğal kıl efekti verilerek uygulama tamamlanır. Kaşta mevcut olan kılların yönünde ve renginde çalışmak çok önemlidir. Kaşın formunu yakalamak çok önemlidir tabi ama bu tekniği kıl yönü dışında yaparsak olduğundan kötü bir görüntü yaratmış oluruz. Renklerde kızarma, yeşileşme yada mavileşme yaşamıyoruz.  Microblading ortalama bir yıllık bir kullanıma sahiptir…

Microblading uygulmasını kimler yaptırabilir?

* Zamanı kısıtlı, çalışan kadınlar

* Seyrek, çok açık renk ya da yarım kaşları olan kadınlar

* Hassas gözleri olan kadınlar

* Seyrek kirpikleri olan kadınlar

* Lens kullanan kadınlar

* Göz bozukluğu olan kadınlar

* Kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar

* Artrit hastalığı veya titreyen elleri olan kadınlar

* Genellikle stresli veya ağır işleri olan kadınlar

* Atletler, sporcular

* Profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar

* Hastalık, kemo-terapi gibi uygulamalarda sorunları olan kadınlar

* Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler

* Dağılmayan makyajın avantajını kullanmak isteyen kadınlar

KALICI EYELİNER UYGULAMASI

Eyeliner olmadan asla olmaz diyenlerin imdadına kalıcı eyeliner uygulaması yetişiyor. Daha belirgin daha badem göz formunu yakalamak için kullandığımız eyeliner uygulması artık her sabah yenilemek zorunda olduğumuz bir uygulama değil. Ortalama bir saatlik bir işlemle uzun süre kullanacağınız bir eyelineriniz olabilir. Bu uygulumanın ömrü ne kadar derseniz hemen belirtelim microblading gibi bir yıl değil rahatlıkla 3-4 yıl kullanabilirsiniz. Öncelikle prova ile çizilen eyeliner uygulaması sizin onayınıza sunulup sonra kalıcı hale getirilir.

KONTÜR

Kaşın formunun verilmesinden sonra kişininde onayı alınarak kaşın doldurma işlemine denilir. Uzun yıllardır yapılan bir uygulma olup belirgin kaşlara sahip olmak isteyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. Kişiye uygun renk seçilerek İşlem tamamlanır. Bu uygulama ortalama 3-4 yıl aralığında kullanılmaktadır.

DUDAK KONTÜRÜ DUDAK RENKLENDİRME

Son zamanlarda öncekine oranla daha çok talep gören bir uygulamadır. İsteğe göre sadece dudağın dış kısmı değil iç kısmıda renklendirilerek yapılabilmektedir. Doğal renkler tercih edilir uygulama yaklaşık bir saat sürer böylelikle her gün yenilemeyeceğiniz bir sonuçla işlemi tamamlamış oluruz. Dudak kalınlaştırma dudak formunu düzeltme bu işlemin beklenen sonucudur.