Hydrafacial

Hydra-Beauty Facial ‘’Hydradermabrazyon yöntemi’’, cilt temizliği, peeling, detaylı temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma işlemlerinin bir arada kombine uygulandığı sistemdir.

Sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi ile yüzeysel cilt lekeleri, ince cilt kırışıklıkları, ciltteki yağlı görünüm problemleri ve akne için kullanılır. 

Bir yandan cilt temizliği yaparken aynı anda cildi gençleştiren ve cilt problemlerinini onarılmasına yardım eden bir işlemdir. İşlem cildin ihtiyacına göre 4-5 aşamadan oluşur. Basınçlı başlıkla solüsyonlar cilde uygulanırken; başka başlıkların vakum yapması ile ciltteki ölü dokuları temizler. Akneli ciltlerde vakum için özel elmas peeling başlık vardır.

Akabinde gene başlıkla cilde hyaluronic asit, c vitamini, peptitler, antioksidanlar gibi özel serumlar uygulanarak cilt yenilenmesi sağlanır. Bu serumlar cildi hem temizler, hem de nemlendirir. Sprey oksijen uygulaması sonrası cilde uygun olan LED ışık terapisi uygulanır. Cilt tipinin gereğine uygun yeşil, mavi veya kırmızı ışık terapisi uygulanır. Problemli ciltlerde gerek görülürse maske uygulaması ile destek verilmektedir.

Hydra-beauty facial tüm cilt tiplerinde uygulanabilmektedir.

Aşamaları Nelerdir?

1-Active-4 serum kullanılarak cilt ölü hücrelerden arındırılır, daha sağlıklı bir cilt için derinlemesine temizlenir.

2-GlySal (glikolik asit ve salisilik asit karışımı) kullanılarak kabuklanma oluşmadan hafif bir peeling işlemi yapılır. Akne izli, lekeli ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmaması için elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikro-dermabrazyonu sağlanır.

3-Beta-HD solüsyonu kullanılarak vortex emme teknolojisi ile gözenek temizliği yapılır.Ayrıca mevcut probleme göre lekelere, sivilcelere ya da kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. Siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğu için hyalüronik asit içeren, bundan farklı olarak aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekler için yağ dengeleyici serum uygulanır.

4-Antiox serum ile nemlendirme ve besleme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit cilde uygulanır.

5-LED terapi; kan hücrelerini aktive eden ve ince kırışıklıklar gidermek için kırmızı, bakteri öldüreme, hücre aktivasyonu ve sivilceler için mavi, melanin hücresinin azaltılması, pigment oluşumunda azalma, lekeiçin yeşil led ışık kullanılır.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

• Siyah noktalar, tıkalı gözenekler

• Akne

• Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak

• İnce çizgiler

• Renk düzensizlikleri

Rutin Cilt Bakımlarından Farkı Nedir?

• Her cilt rengine ve tipine, dört mevsim uygulanabilir,

• Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahrişler oluşmaz,

• Nem ve parlaklık daha fazla gözlemlenir,

• Uygulama sonrası makyaj yapılabilir,

• Ortalama 45 dakikada tamamlanır.

Seans Sayısı Nedir?

Haftada bir, 4-6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir.