Cilt Bakımı

Cildimiz en büyük duyu organımızdır ve çevre kaynaklı mikrobiyolojik, mekanik, osmotik, kimyasal, termal ve ışınsal zararlı etkilerden korunmamızı sağlar. Cildimizin zararlı etkileri emme ve salgı yapma yeteneği iyi korunmasına bağlıdır. Bu nedenle sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermeliyiz. Yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından cilt bakımı ve maske uygulamaları çok faydalıdır.

Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve olduğumuzdan daha yaşlı, yorgun ve solgun görünmemize neden olabilir. Günümüzde anti-aging cilt bakımı yöntemleriyle yaşımızı saklamak mümkündür. Kimyasal bazlı olmayan cilt bakım ürünleri tamamen vücut ve cilt yapısında doğal olarak yer alan bileşenlerden ve temel vitaminlerden oluşur. Estetisyen tarafından çeşitli yöntemlerle cilde uygulanan destek ürünler daha derinlemesine nüfuz ettirilebilir.

Neden Cilt Bakımı?

  • Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren temizlik, bakım, koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması çok faydalıdır.
  • Cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak önemlidir.
  • Cildin doğal su ve yağ dengesinin korunması; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçilmesi için gereklidir.
  • Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması için cilt bakımı yapılmalıdır.