Solaryum, deriye rengini veren melanin maddesindeki artıştır. Melanin güneş ışınlarından derimizi korur. Ama bunun ‘İlk gün yanayım, diğer gün nasıl olsa koyulaşırım’ düşüncesi ile olmaması gerekmektedir.

Solaryum uygulamalarında kişi doğru dalga boyuna ve doğru zaman uzunluğunda uygulamaya yönlendirilmelidir. Solaryumda sağlıklı bir bronzlaşma için, ilk seansın kısa tutulması, her uygulamada bir öncekine göre sürenin giderek arttırılması ve uygun güneş koruyucu kullanılması alınması gereken en önemli önlemlerdendir.

Ankara Solaryum – Solaryum Ankara – Ümitköy Solaryum – Çayyolu Solaryum

Cildi bronzlaştırmak amacıyla yapılan özel ve yapay bir bronzlaştırma işlemine solaryum denmektedir. Cihazlar yardımı ile özel ışıklar yardımıyla sunulan bu hizmet, oldukça güvenlidir. Kapalı kabinler içinde ultraviyole ışıklar yayan özel tüpler bulunur ve ışık kaynağı ile hizmet sağlanır.

Solaryumun Faydaları

Bağışıklık sistemini uyaran bir yapısı vardır ve vücudun kapasite gücünü artırır. Depresyonu azaltır ve aynı zamanda kan dolaşımını olumlu yönde etkiler. UV ışınları ile enfeksiyonlu sivilceler ve sedef hastalığı gibi cilt sorunları da kolay bir şekilde tedavi edilmektedir ve sonuç olumlu olmaktadır. Bronz ten kişinin öz güvenini de artırır. Aynı zamanda cinsel gücü de artırmaktadır.

Solaryumu Kimler Tercih Ediyor?

Kışın yurtdışı tatiline gitmeye zaman bulamayanlar, bu işlem ile plajlara gitmiş gibi oluyorlar ve güneşten alacakları görüntüyü bu cihazlar yardımı ile organize ediyorlar. Gün içinde gelişen teknolojinin yardımı çok kullanılıyor ve seans süreleri de kısalıyor.

Solaryumun Kuralları ve Zararları?

Solaryumun kuralları ve zararları arasında alkol aldıktan sonra uygulamaya başlamamak vardır. Epilasyon, cilt bakımı sonrasında da solaryuma girilmemelidir. Lazer uygulamalarından sonra da girilmemelidir. Ayrıca yaş sınırı olarak da 16 yaşından küçükler için uygun görülmemektedir. Olası durumlarda mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Zararları arasında aşırı kalmak durumu söz konusudur. Ultra viole ışınlarının yoğun alınımı, cilde zarar verebilir ve cilt tipinize göre bu konuyu solaryum uzmanına danışmanızda fayda vardır.

Solaryuma Girmeden Önce Duş Alınır Mı?
Solaryuma girmeden önce duş yapılabilir. Seans öncesi ve sonrası duş almak sağlıklıdır.

İlaç Kullananlar Solaryuma Girebilir Mi?
UV ışınlarına karşı deriyi hassaslaştırmayan ilaçlar kullananlar için uygun olmaktadır. Yine de kullandığınız ilaçları doktorunuza söyleyerek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaç Yaşından İtibaren Solaryuma Girilebilir?
Solaryuma 16 yaşından itibaren girilebilir. 16 yaşından küçükler için solaryum önerilmemektedir.