Selülit ve incelme Tedavileri; Selülit her 100 kadından 80’inde görülebilen ve bir hastalık durumu olmadan sadece yağ dokudaki değişiklikleri anlatan kozmetik bozukluğun bir ifadesidir. İncelme Tedavilerinde Bölgesel incelme uygulanır.

İnsanlar zayıflama yolları olarak birçok zayıflama yöntemleri uygulamaktadır. Zayıflama merkezleri bu tür sorunları ortadan kaldırmak amaçlı kurulmuştur. Zayıflama kürlerinden tutun zayıflama kremi ya da zayıflama jeli olarak bir sürü zayıflama metotları denilir.

Deri altı yağ hücre gruplarındaki değişikliklerin, bölgesel olarak kan ve lenf dolaşımını bozması sonucu, etkilenen bölgede zamanla fibrotik bantlar oluşarak deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olur.

Dolayısıyla, tedavi sadece yağ doku odaklı değil, aynı zamanda venöz-lenfatik akımları da düzenleyici olmalıdır. Bu nedenle kalıcı ve etkin çözüm için kombine tedavi şarttır.

Selülit Nedir?

Selülit, genellikle deride oluşan portakal kabuğu görünümüne ve çukurcuklarla seyreden cilt yapısına denmektedir. Ciltte oluşan yağ ve deri dokusu rahatsızlığı olarak da açıklayabiliriz. Düzensiz bir görünüm yarattığı için çoğu kişi selülit ile ciddi sıkıntıya girmektedir. Kadınlarda sık görülen selülit, kalça ve karın bölgesinin deri altı yağ dokusunda oluşur ve metabolik bir bozukluk olarak adlandırılabilmektedir. Bu yüzden oldukça ciddi bir sorun olarak algılanır. Ayrıca son dönemlerde selülit deyince akla şişmanlık yahut obezite gelmektedir ve kesinlikle selüliti bu terimler ile karıştırmamak gerekir.

Selülit Neden Dolayı Oluşur?

Selülit oluşumuna zemin hazırlayan pek çok faktör olmaktadır. Kronik olarak toplardamarda yer alan kan basıncı ile ilgili yetersizlik durumları ve varis denen rahatsızlıklarla beraber daha da artan selülit, kendi kendine büyüyebilmektedir. Kan dolaşımında yaşanan bozuklukların selülite alt yapı hazırladığı bir gerçektir ve tedavide kullanılan en önemli yöntem, kan dolaşımı bozukluğu ile ilgilenmektir. Östrojen hormonu ile de ilgili olan selülit, kadınlarda ergenlik döneminden itibaren başlayabilir. Hamilelik ve menopoz dönemlerinde artış olarak ortaya çıkan selülitler, gerekli tedavi aşamaları ile kontrol altına alınıp, azaltılması sağlanabilir.

Tüm Selülit Çözümü ve İncelme Tedavilerimiz

Kavitasyon-Eximia
Sıkılastırma VelasmoothPresso Terapi Lenf Drenaj
Elektro Terapi Pasif Jimnastik
Thalasso Terapi
G5 Vibrasyon Masajı