Epilasyonda en son teknoloji olan %100 Alman Hibrit lazer teknolojisinin daha önce kanıtlanmış gücü ve etkinliği bu yeni sistemde artık çok daha konforlu, hızlı ve acısız olarak dünyaya ve Türkiye’ye sunulmaktadır. Yazılım, mühendislik ve yedek parça tamamı “Made in Germany” güvencesi ve standardıyla Jena-Almanya’da üretilmektedir.

Kalıcı epilasyon konusunda FDA onayı almış patentli iki dalga boyu olan 800nm ve 950nm’yi aynı atışta cilde gönderebilen dünyadaki tek diyot lazer sistemidir. Bu özellik patentli Hibrit Lazer Epilasyon özelliğidir. Dünyada ve Türkiye’de muadili olmayan bir sistemdir.

İnsan vücudunda kılların kalınlıkları, kök derinlikleri ve hatta renkleri bile bölgelere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle eski lazer teknolojileri ya kılı tam göremeyip kalıcı epilasyon sağlayamaz ya da sonuç almak isterken ciltte kalıcı hasarlara ve yanıklara neden olur. Bu yüzden tek bir dalga boyu kullanılarak yapılan lazer epilasyonlarda sadece bölgesel veya kişisel sınırlı başarı elde edilebilir. Çok sayıda klinik ve kullanıcı bu nedenle birden fazla cihaz yatırımı yapmak ve sonuç alamadığı müşterileri ile yaşadığı büyük problemleri aşmaya çalışmaktadır.NeXT Hibrit Lazer 1,4 cm2 homojen tarama alanına sahip epilasyon lazeri olup, cilt rengi ve kıl tipine göre 800nm veya 950nm ışın yüzdelerini otomatik olarak ayarlayabilme, patentli peltier soğutma ile tam kat cildi soğutma özelliği sayesinde eşsiz bir epilasyon sağlar. 750 Watt güç ve Burst modunda 2250 Watt Peak power güçü ile sektördeki rakiplerinin ilerisinde bir teknolojiye sahiptir. Bu gücü ile çok düşük atım sürelerine (milisaniye) inebildiği için 8-10 Joule enerjide bile kıl foliküllerinde reaksiyonu ve kalıcı dökülmeyi görmek mümkündür. Yani artık çok yüksek enerjilerle sonuç almak için hastanın canının ya da cildinin yanmasına gerek yoktur.

MedioStar NeXT  Hibrit Lazer sistemi epilasyonda rakipsiz olmasının yanı sıra Akne İnversa, Cilt Aydınlatma ve birçok lekenin tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Hastanın hijyeni ve değişik bölge uygulamaları göz önünde bulundurularak (Genital,Koltuk altı, Yüz bölgesi) başlığı şeffaf strech film ile kaplayarak kullanmak mümkün olduğu için hijyene de yeni bir çağ açmıştır.