Kavitasyon – Eximia cerrahiye alternatif bir yöntemdir. Kavitasyon Ankara Çayyolu nda Ataestetik te mevcuttur. Kavitasyonmerkezi, Kavitasyonla zayıflama, bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşmaktadır. Cildin dış yüzeyinden uygulanan ultrasonik enerjinin derin yağ dokusunda ortaya çıkarttığı kavitasyon baloncukları sayesinde yağlar akışkan hale gelir ve hücre duvarından dışarıya çıkışı kolaylaşır. Parçalanmış olan bu yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri, lenf dolaşımı ile uygulama bölgelerinden uzaklaşır. Bu biyolojik etki uygulama sonrasında da devam eder. Eximia, özgün teknolojisi ile vücudun her bölgesine uygulanabilir. Kavitasyonjeli çalışmanın yapılacağı bölgeye sürülerek işleme başlanır. Kavitasyonel ultrason, elektroporasyon ve vakum sistemlerini birleştirerek üretilmiş kombine bir cihazdır.

Neden Kavitasyon?

 • Cerrahiye uygun olmayan ya da cerrahi arzu etmeyen hastalarda istenmeyen yağlardan kurtulmak için oldukça etkin ve güvenli bir yöntemdir. Uygulama esnasında rahatsızlık hissi yoktur.
 • Kavitasyon uygulaması ile ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle hissedilir bir yumuşama olur, programın devamında ise uygulama bölgesinde belirgin sıkılaşma ve incelme ortaya çıkar.
 • İncelme ve sıkılaşmanın yanı sıra selülit gidermede de son derece etkilidir. Kalıcı sonuçlar yaratır.
 • Erkeklere de bu uygulamalar rahatça yapılabilir ve gevşeyen – sarkan bölgelerde sıkılaşma sağlanır.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon, anestezi olmadan, iz bırakmayan ve ağrı oluşturmayan bir vücut eritme yöntemidir. Liposuction işleminin daha risksiz versiyonu olarak da konumlandırabiliriz. Yağ hücrelerinin erimesini sağlayan bu yöntem, oldukça güvenlidir. Daha çok düşük olan ultrason dalgaları ile çalışan bir doğal işlemden oluşmaktadır ve oldukça güvenlidir.

Kavitasyon’da Sonuç Alma Süreleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sonuç alma süreleri ve dikkat edilmesi gerekenleri uygulama şekline ve seansına göre sıralayabiliriz. Etkin bir şekilde sonuç almak için haftalık bir kür hazırlanır ve toplamda 8 ile 12 seans arasında bir uygulama süresi oluşmaktadır. Etkin sonuç alma süresi olarak bu süreleri baz alabiliriz. Dikkat edilmesi gereken detaylar ise daha çok sıvı tüketimini artırmanız olacaktır. Bol su içerek, tedavinizin başarısını daha da artırabilirsiniz. Ayrıca az yağlı bir besin sistemi ile de bu yapıyı destekleyerek, kendinizi daha da hızlı bir şeklide Kavitasyon yöntemine hazırlayabilirsiniz.

Kavitasyon Uygulaması Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Kavitasyon uygulaması 10 ya da 12 seans uygulanmalıdır. Kişinin yapısına göre değişiklik gösterdiği için, en doğru seans sayısını uzmanlar muayene sırasında söyleyecektir.

Kavitasyon Kimlere Yapılmaz?

 • Kalp hastalarına ve kalp pili kullananlarda uygulanmaz
 • Yüksek tansiyon hastalarında uygulanmaz
 • Hamile kadınlarda uygulanmaz
 • Ameliyat olduktan sonra, üzerinden 6 ay geçmeyen hastalarda uygulanmaz.
 • Regl döneminin ilk 3 günü uygulanmaz
 • Vücudunda platin ve implant olanlarda uygulanmaz
 • Ateşli hastalığa sahip olanlarda uygulanmaz
 • Cilt hastalığı ile ilgili şikayeti olanlarda uygulanmaz
 • Kan dolaşımı bozukluğu ile ilgili şikayeti olanlarda uygulanmaz.