Estetik dolgu, zamanla miktarı azaldığı için yüzde çökme, sarkma ve kırışmaya neden doku elemanlarının yerine konulmasını amaçlar. Gençliğimizdeki yüz dolgunluğunu geri kazandırmak, dudakları dolgunlaştırmak, elastikiyet kaybı olan ve çöken bölgeleri eski haline getirmek veya ince kırışıklıkları yumuşatmak amacıyla kullanılır.

En sık kullanım alanları elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi ve göz altındaki çökmelerin tamiri, burun-yanak bileşkesinin doldurulması, dudakların belirginleştirilmesi ve ağız köşelerindeki kırışıklıkların giderilmesidir. Doktorunuz cilt tipinizi ve dolgu ihtiyacı olan yüz bölgelerini inceledikten sonra sizin taleplerinize göre bir uygulama stratejisi belirleyecektir.

Neden Dolgu?

  • Cerrahi iyileşme süresi gerektirmeden yüz germe işleminin pek çok kazanımını sağlaması bakımından “sıvı yüz germe” olarak tanımlanmaktadır.
  • Sodyum hyaluronat hayvansal kaynaklı bir ürün olmadığından alerji testleri gerektirmez, insan kaynaklı bu üründe red reaksiyonları oluşmaz.
  • Cerrahinin faydalı olamayacağı ya da cerrahiyi destekleyici girişim gerektiren bazı durumlarda fayda sağlayabilmektedir.
  • İşlemden hemen sonra gündelik hayata devam edilebilir.
  • Bazı dolgu maddeleri botoks ile beraber kullanılarak ihtiyacınıza uygun çözümü üretebilir. Bu konuda uzman hekiminize danışabilirsiniz

Dolgu Tedavisi

Yüzünüzde ekstra bir çalışma ile yapılan ve sıkılaştırma, kontrollü belirginleştirme, ağız kenarı kıvrımları şekillendirme gibi işlemler için kullanılan özel hyalüronik asit kullanımına, dolgu tedavisi diyoruz. Daha çok kırışıklıkları gidermek için kullanılır.

Dolgular Nasıl Çalışır?

Dolgular özel olarak deri altına enjekte edilerek yapılan bir işlemdir. Çalışma mantığı da tam olarak bu şekildedir. Yüz dolgusu sonrası kişilerde, kısa süre içinde daha genç bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Yüzde yer alan yorgun ifade kaybolmuş olur ve yağ tabakası daha da netleşmiş olur.

Geçici Dolgular?

Dolgu işlemlerinde belirli bir süre olduğu için, kalıcı olarak yapılmayan her dolgu geçici dolgu olarak adlandırılmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına göre ön plana çıkarılan her dolgu çeşidi, cilt tipine göre seçilmektedir. Bu da süre bakımından 15 ay (Ortalama olarak) bir süre sunmaktadır hastalara.

Dolgu Uygulama Alanları Nelerdir?

Dolgu uygulama alanlarına baktığımız zaman, yüz bölgesi, alın bölgesi, kaş arasındaki çizgi bölgesi, ağız etrafındaki kırışıklık bölgesi, kaşa şekil verme bölgesi, elmacık kemik bölgesi, dudak şeklinin vurgulanma bölgesi ve bu bölgelere göre yapılan çalışmalar ön plana çıkmaktadır.

Cilt Dolgularının Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılır?

Cilt dolgularının ömrünü uzatmak için, tercihlerinize göre kaliteli bir operasyon çok önemli olmaktadır. Ardından bakım çalışmalarınızı doktorunuzun size sunduğu şekilde yapmanız gerekmektedir. Güneşten korunmak ve sağlıklı beslenmek, bu süre içinde ortaya çıkacak olan en önemli koruma yöntemleri arasında yer alır.

Yüz Dolgu İşlemi Hangi Bölgeler Uygulanıyor?

Yüz dolgu işlemi alın bölgesine, kaş bölgesine, elmacık kemiği bölgesine, dudak ve burun çevresi bölgesine uygulanmaktadır.

Dolgu Ankara

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır ve Ağrı Hissedilir Mi?

Bu uygulama esnasında bir ağrı hissedilmemektedir. Yapılışı ise ince bir iğne yardımı ile olmaktadır. Gerekli bölgelere küçük miktarlarda enjekte edilir ve ortalama 30 dakikalık bir süre içinde organize edilmektedir. Uygulama sonrası hemen aktivitelere devam edilebilir. Kalıcılık süresi ortalama 8 ile 18 ay arasıdır.

Dolgu Maddeleri Kimlere Uygulanmaz?

Dolgu maddeleri alerjisi olanlara, gebelere ve emzirenlere, 12 yaşının altındaki kişilere uygulanmamaktadır.

Dolgu Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dolgu yaptırırken hiçbir şekilde ilaç kullanmamış olmanızda fayda var. Bu yüzden bu tip detayları doktorunuzla görüşebilirsiniz. Egzersiz gibi hareketler de bu konuda olumsuz etkide bulunabilir bir süre. Bu yüzden doktorunuz ile etkin bir iletişim kurarak, dolgu tipinize göre tavsiyelerini size bizzat sunacaktır.