Bu yöntem ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, akne ve yara izlerinin azaltılması, gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi için uygulanmaktadır ve tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Günümüzde cilt bakımı, onarımı, canlandırılması ve elastikiyetinin geri kazandırılması için alt yapı oluşturucu temel bir yöntem haline gelmiştir. Tek başına uygulanabileceği gibi diğer cilt bakım ve anti-aging yöntemleriyle de kombine edilebilir.

Bu uygulamada, bölgenin antiseptik solüsyonla temizlenmesinin ardından hastanın ihtiyaçlarına uygun boyutta roller ile deride mikro-kanallar açılır. Sağlam bir ciltten yeterli dozda geçemeyecek krem ve solüsyonların bu deliklerden geçerek etki bölgesine ulaşmaları sağlanır. Bu mikro-kanallar işlem bitiminde herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Mikro-kanallar deride büyüme faktörlerinin üretimini başlatarak kolojen sentezlenmesini uyarır. Kollajen yumuşak dokumuzun ana elemanlarındandır ve deride destek görevini yerine getiren bir proteindir. Kollajen artımı ile derimizi gerginleşir ve daha sağlıklı genç bir görünüme kavuşur. Lazer ve peeling yöntemleriyle karşılaştırıldığında, derinin üst tabakası olan epidermisin zedelenmemesi, iyileşme süresinin daha kısa olması, dolayısıyla sosyal yaşamımızın etkilenmemesi bu yöntemin avantajlarıdır. Roller ile tedavi süresi, problemin şiddetine, yaraların derinliğine, kişinin iyileşme yanıtının süresine bağlı olarak değişmektedir. İşlem sonrası deride bir gün süreli hafif kızarıklık görülebilir.

Dermaroller Hangi Tedavilerde Uygulanır?

Son yıllarda ön plana çıkan bir hizmet olan Dermaroller, akne konusundaki sıkıntılarda, cilt yenilenme işlemlerindeki kırışıklık sorunlarında, yara izleri ile ilgili düzenli çalışmalarda, geniş gözenek sorunlarında, çatlama tedavilerinde, pigme sorunlarında ve saç kaybı gibi pek çok durumda kullanılan bir yöntemdir. Tüm bu tedavilerde kullanılabilmektedir.

Dermaroller Kaç Seans Uygulanır?

Bu işlem uygulanırken, önemli olan ne tür bir seans sürecinin oluşacağının hesaplanmasıdır. Bu yüzden cilt üzerinde oluşan problemlere göre seanslar belirlenir ve bu duruma istinaden de kaç seans süreceği ortaya çıkar. Bazı problemlerin çözümü için yeterli olan tek seans iken, bazı problemlerde ortalama 3 ile 5 seans arasında bir seans sayısı gerekebilmektedir.

Dermaroller Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedaviyi uygulamak için öncelikle, hamile olmayan ve bebek emzirmeyen kişiler ön plandadır. Çoklu ilaç tedavisi alanlar da bu konuda sıkıntı çektiği için, ilaç tedavisi almayan kişilerde kullanılmaktadır. Cinsiyet ayrımı olmaksızın herkese uygulanabilen bu çalışmalar için en önemli seçenek, doktorunuzun oluşturduğu bir seçenektir. Bu yüzden ayrıntılı ve daha detaylı bir bilgi için, doktorunuza başvurmanız daha sağlıklı sonuçlar üretmenize olanak sağlayacaktır.

Dermaroller Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan tedavi ardından, cildi korumak oldukça önemlidir. Bu yüzden yıkıcı dış etkilerden korumak ve temiz tutmak adına, cildi tahriş etmeden yapılacak olan tüm korumalar oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

roller photo
Dermaroller Ankara