Botoksun kozmetik uygulamalarda kullanımı, göz çevresindeki istemsiz kasılmaların tedavisi esnasında, yüzdeki kırışıklıklarda da düzelme olduğundan fark edilmesiyle başlamıştır. İlk uygulamalardan itibaren geçen 20 yıldan uzun sürede milyonlarca uygulama yapılmıştır. Bu dönemde uygun kişilerce yapılan uygulamalarda kısa ya da uzun vadeli ciddi bir yan etkiye rastlanmamıştır.

Botoks uygun ellerde son derece etkin ve güvenli bir tedavi aracıdır. Kaşlarınızın arasındaki bölgede derin mimik çizgileri varsa, gözlerinizin kenarlarında “kaz ayağı” çizgileri oluştuysa, alnınızda gereğinden fazla ve derin çizgilenme varsa botoks uygulamalarını değerlendirebilirsiniz. Kozmetik kullanımda önemli olan, kişiye özel tedavinin yapılması ve bir başkasına benzemeden genç görünümün devam ettirilebilmesidir.

Aşırı Terleme Tedavisi

Botoksun bir başka etkin bir kullanım alanı terleme tedavisidir. Koltuk altında normalden fazla terleme şikayeti olan kişilerde botoks uygulaması bu sorunu başarılı biçimde gidermektedir.

Neden Botoks?

  • Güvenli ve kolayca uygulanan bir yöntemdir.
  • Uygulama süresi 5-15 dakika arasındadır ve uygulama sonrasında normal hayatınıza hemen dönebilirsiniz.
  • Botoks uygulaması yapılan bölge şişmez.
  • Botoks etkisi ortalama 6 ay sürer ve tekrarlanmadığında herhangi bir deformitiye neden olmaz.
  • Erken dönemde başlanan tedavi ile kırışıklıkların belirginleşme süreci yavaşlayacaktır.
  • Uygun yapılan botoks mimiklerinizi ve yüz ifadenizi tamamen ortadan kaldırmaz, sadece yumuşatır. Doktorunuzla nasıl bir beklentiniz olduğu konusunda açık ve net konuşmalısınız.
  • Uygulamalardan elde edeceğiniz faydayı, beklentileriniz yönlendirmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır ve Kimlere Uygulanır?

Genellikle bilinen bir şey vardır ki, botoks sadece ilerlemiş yaşlardaki insanlara uygulanmamaktadır. Bu bilinen ciddi yanlışlardan sadece birisidir. Botoks 18 ile 65 yaş arasındaki herkese kolaylıkla uygulanabilir ve insanlara da bu aşamada kolay çalışmalar sunulabilir. Tıbbi bir çözüm olarak bilinen botoks, germe işlemidir ve yüz hatlarında sorun olan, kırışıklık olan insanlar için mutlu edici bir çalışma biçimidir. Özel krem seçenekleri ile rahat etmenize alt yapı sağlayan botoks detayları için zaman kaybetmeyin ve sizler için sunulan her çalışmayı daha rahat incelemeye başlayın. Botoks konusunda firma olarak ortaya çıkardığımız pek çok çalışma ve yenilik bulunuyor. Hemen hemen herkes için sunulan bu içerik seçeneklerine bakarsanız, botoks işlemlerinden büyük sonuçlar elde edildiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Zaman kaybetmeden en özel çalışmaları bu sayede yapabilmeniz adına birkaç tıklama işlemi işinizi görecektir. Geç kalmayın ve online olarak ortaya çıkarılan her çalışmayı rahatlıkla takip etmeye başlayın. Yenilikler ve fırsatlar olarak ön plana çıkarılan bu çalışmalar için birkaç seçeneği kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Zaman zaman ön plana çıkarılan botoks tedavilerinde daha çok, teknik olarak bilgilendirme yapıldığı için bu işin gerekliliğine pek değinilmez. Aslında önemli olan, botoksu etkin yapmak ve bunu doğru uygulama işlemi olmaktadır. Tıbbi çalışmalar ve alt yapı hazırlıkları gün geçtikçe arttığından dolayı, bizlere rahat birer çalışma ortama sunmakta ve hizmetlerimizde daha etkin yenilikler yaratmamızı kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden etkin bir botoks çalışması için zaman kaybetmeyin ve bizlere ulaşmaya devam edin.

Botoks Nasıl Uygulanır ve Ne Şekilde Yapılır?

Botoks genellikle güncel olarak uygulanır ve ön hazırlık işlemleri gayet sadedir. Bu süre zarfında daha çok insanın sağlıklı bir cilt yapısına bürünmesi açısından ortaya çıkarılan her çalışma için, botoks detaylarını kullanabilirsiniz. Yüz ve boyunlardaki kırışıklıkların çözümlenmesinde ve ortaya daha temiz bir yapı çıkmasında sıklıkla kullanılan botoks işlemleri, bir nevi cilt germe işlemi olduğu için dikkatli yapılmalı ve dengesi kurulmalıdır. Aşırı yapılan botoks tedavileri yan etki bazında da sıkıntı yaratabiliyor. Bu yüzden dikkatleri ortaya çıkaracak pek çok çalışmayı ve yeniliği online olarak takip etmek işinize yarayacaktır. Zaman zaman sizlere sunulan tüm seçenekleri birkaç tıklama aracılığı ile kullanabilirsiniz. Geç kalmayın ve en güzel fırsatları kullanmaya başlayın. Bireysel detaylar ve yenilikçi seçenekler için daha fazla zaman kaybetmeyin. Herkes için en güzel çalışmayı, en estetik şekilde sunan kurumumuz, sizler için özellikle sunulan yenilikçi çözümler arasında daha net çalışmalar sağlayacaktır.

Botoks Tedavisi

Botoks tedavisi hayatımızın pek çok noktasında vardır. Genellikle yaşlanma, stres, güneşin olumsuz etkileri, sigara ve hava kirliliği gibi durumlarda cildimizde yaşanan kırışıklıklar artmaktadır ve bu bizzat yaşantımız ile ilgili bir durumdur. Yaşlanma durumları kaçınılmazdır bu yüzden. Yaşlılık konusunda ruhunuzun hissettiği yaşı yaşamak istiyorsanız ve daha dinç bir görüntü elde etmek istiyorsanız, botoks işlemi sizlere bu konuda büyük artılar sunacak, kırışıklarınızı azaltmanızda destek olacaktır.

Botoksun Kullanım Alanları Nelerdir?

Botoks Ankara

Botoks’un kullanım alanları yüz yapıları, cilt yapıları ve göz hastalıkları gibi durumlarda ön plana çıkmaktadır. Kozmetik konusunda özellikle cilt kırışıklıkları ‘nın azaltılması ve aşırı terleme durumlarının önüne geçilmesi alanında kullanılmaktadır.

Botoks Kimlere Uygulanabilir?

Botoks, ortalama 18 ile başlayan ve 65 yaşına kadar uzanan bir yaş skalasına hitap etmektedir. Özellikle boyun ve yüz bölgelerindeki kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Gebelerde ve emzirenlerde pek tavsiye edilen yöntem değildir.

Botoksun Etki Mekanizması Nedir?

Bu işlem ile kas içine enjekte edilen özel sıvı aracılığı ile istemsiz ve aşırı kasılmalar devre dışı bırakılır. Sözü edilen bu etki geçicidir lakin ortalama 3 ile 4 ay arasında bir süre devam etmektedir. Bu süre sonunda kasılmalar tekrar başlayabilir ve bu da Botoks işleminin yenilenmesini işaret eden bir süreç olacaktır.

Botoks Deri Altına Nasıl Uygulanır?

Botoks deri altına uygulanırken özel iğneler kullanılmaktadır. Bu konuda alanında uzman hekimler ve dermatologlar çalıştığı için sizlere oldukça önemli çözümler sunacak ve gereken her detayı rahatlıkla ön plana çıkarmanızı sağlayacaklardır.

Botoksun Etkisi Kalıcı Mıdır?

Botoks Ankara

Botoksun etkisi kalıcı değildir. Kişinin cilt yapısına göre ortalama olarak 3 ile 4 ay arasında bir süre tesiri vardır. Ardından tekrar yaptırılarak aynı cilt yapısına ulaşmanız mümkün olmaktadır.

 

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Alın ve kaş arası mimiklere
Göz çevresine
Boyun bölgesine
Yanak bölgesine
Yüz inceletme
Koltuk altı bölgesi, el ve ayak terlemeleri konusunda kullanılmaktadır.

 

Botoksun Yan Etkisi Nedir?

Bu uygulamanın yan etkisi çok azdır. Pek çok hastanın hemen işlerine döndüğü görülmüştür. Bu yüzden sadece bir gün için geçici morluklar yaşanabilir. Cilt yapınız bu duruma hemen alışacağı için ekstrem bir sonuç gözlenmez. Cilt yapınıza göre oluşabilecek sorunlar hakkında daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Botoks Uygulamasından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem öncesi ağrı kesici, kan sulandırıcı ilaçlar ve benzeri ürünler kullanan kişilerde morluk riski yüksek olmaktadır. Bu yüzden mümkün ise ortalama bir hafta önceden bu ilaçların bırakılmasında fayda vardır.

Botoks AnkaraAnkara BotoksBotoks Fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.