Detoks Etki; Yaşayan insan bedeni içinde birçok kimyasal reaksiyonlar gelişir ve bazı toksin türünde vücuda zararlı maddeler oluşur. Bu maddeler normalde deriden ter , karaçiğerden safra yoluyla bağırsaklardan ve idrar yoluyla böbreklerden atılır. Ozon sauna da ısı ve nem yardımıyla bu maddeleri terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın Hızlanması; Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Kalp damar sistemi zararsız bir egsersizden geçirilmiş olur. Artan kan dolaşımı tansiyon üzerine olumlu etkiler yaratırken tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaştırılmasına neden olur.

Zayıflama: Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori çıkılan ısı ve kişinin beden özelliklerine , yaşına göre değişmektedir. Sadece ter yoluyla 500gr civarında saunaya giriş ve çıkış farkları olmaktadır.

Ozon Sauna diğer faydaları; Böbrek Fonksiyonlarına Destek, Vücut Direncini Arttırmak,Hormaon Sistemleri Aktive Olur, Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir, Ağrı giderici Etkiler, Mikroptan Arınma, Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi, Selülitleri Giderir ve Oluşumunu Önler, Stresi ve Stresin Etkilerini Giderir, Kansere Karşı Koruyucu Etkiler, Beyin fonksiyonlarını Geliştirir,