Thalasso Terapi

Yosun, bol miktarda içerdiği vitamin ve minareller sayesinde vücudun gereksinimi olan doğal element ve mineral tuzların vücuda tekrardan kazandırılmasını temin ederken, ısı battaniyesi hem yosunun daha iyi nüfuz etmesini, hem de vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.

Uygulama ile kan dolaşımı hızlanarak kas ve eklem ağrıları azalır, metabolizma ve lenf sirkülasyonu canlanarak ciltte sağlıklı, canlı ve dinamik bir görünüm ortaya çıkar.

Thalasso Terapi Yosun Battaniyesi

Thalasso terapi yosun battaniyesi olarak sunulan hizmet, selülit azaltan ve cildi yenileyen bir uygulamadır. Deniz yosunu olarak bilinen bu yosunlar ile vücuda mineraller sağlanıyor. Oligo elementler olarak bilinen yararlı elementler cilde canlılık katıyor. Yosun, denizlerde yetişiyor ve doğal ürünler olarak çıkıyor karşımıza. Yaklaşık olarak 60 çeşit mineral ve element içeren yosunlar, insanın kan plasmasına en yakın yapıdadır. Cilt ve vücut konusunda gayet önemli bir yere sahip olan deniz yosunu, tıbbi olarak pek çok noktada kullanılmaktadır. Ortalama 25,000 çeşit yosun bulunmaktadır lakin bunlardan sadece birkaç tane türü kozmetik üzerinde aktif olarak kullanılır. Genellikle renklerine göre değişim gösterirler ve bu renk yapılarına göre sınıflandırılırlar.

  • Yeşil yosun: Cildi sıkılaştırmanıza yarar, kan dolaşımınızı uyarır ve nemlendirici bir etki sunar.
  • Kahverengi yosun: Metabolizmayı uyaran bir yapıya sahiptir. Isıyı yükseltir ve bu konuda toksinlerin atılmasını hızlandıran bir etki sağlar.
  • Mavi – yeşil yosun: Vitamin bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir ve metabolizmayı uyarmaktadır.
  • Kırmızı yosun: Dengeleyicidir ve yumuşatıcı bir yapıya sahiptir.

Yosunun Estetik Alanındaki Artıları

  • Yüksek minerallerden dolayı, kan dolaşımına ciddi artılar sunar. Hücreler tarafından daha hızlı emilir ve atık maddelerin atılmasında yardımcıdır.
  • Oldukça az bir miktar bile cildinize yumuşatıcı bir etki sağlar.
  • Saç ürünleri olarak kullanılan ürünlerinde, saç köklerinize oldukça güçlü bir katman sunar, saç diplerinizi güçlendirir.