Dermaroller

Bu yöntem ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, akne ve yara izlerinin azaltılması, gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi için uygulanmaktadır ve tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Günümüzde cilt bakımı, onarımı, canlandırılması ve elastikiyetinin geri kazandırılması için alt yapı oluşturucu bir yöntem haline gelmiştir. Tek başına uygulanabileceği gibi diğer cilt bakım ve anti-aging yöntemleriyle de kombine edilebilir.

Bu uygulamada, bölgenin antiseptik solüsyonla temizlenmesinin ardından ihtiyaçlara uygun boyutta roller ile deride mikro-kanallar açılır. Sağlam bir ciltten yeterli dozda geçemeyecek krem ve solüsyonların bu deliklerden geçerek etki bölgesine ulaşmaları sağlanır. Bu mikro-kanallar işlem bitiminde herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Mikro-kanallar deride büyüme faktörlerinin üretimini başlatarak kolajen sentezlenmesini uyarır. Kolajen yumuşak dokumuzun ana elemanlarındandır ve deride destek görevini yerine getiren bir proteindir. Kolajen artımı ile derimiz gerginleşir ve daha sağlıklı genç bir görünüme kavuşur. Roller ile işlem süresi, problemin şiddetine, yaraların derinliğine, kişinin iyileşme yanıtının süresine bağlı olarak değişmektedir. İşlem sonrası deride bir gün süreli hafif kızarıklık görülebilir.

Dermaroller Neler İçin Uygulanır?

Dermaroller, akne konusundaki sıkıntılarda, cilt yenilenme işlemlerindeki kırışıklık sorunlarında, yara izleri ile ilgili düzenli çalışmalarda, geniş gözenek sorunlarında, çatlama sorunlarında, pigmentasyon sorunlarında ve saç kaybı gibi pek çok durumda kullanılan bir yöntemdir.

Dermaroller Kaç Seans Uygulanır?

Önemli olan ne tür bir seans sürecinin oluşacağının planlanmasıdır. Cilt üzerinde oluşan problemlere göre seanslar belirlenir ve bu duruma istinaden de kaç seans süreceği ortaya çıkar. Ortalama 6 ile 8 seans sayısı yeterli olurken bazen 10 seans gerekebilmektedir.

Dermaroller İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan işlemlerin ardından, cildi yıkıcı dış etkilerden korumak ve güneş koruyucu kullanmak gereklidir.

roller photo
Dermaroller Ankara